İzmir Haberleri

İzmir’de “Tek Taş” Hakareti Affettirdi!

İzmir’in Bornova ilçesinde yaşayan 52 yaşındaki Sevgül ve 54 yaşındaki Mehmet Kaplan çifti, evliliklerinde sorun yaşayınca çözümü ayrılmakta buldu. Mehmet Kaplan ise bu süreçte barışmak için eşiyle görüşmek istedi.

Sevgül Kaplan, bu görüşmelerde kendisine hakaret ettiğini öne sürdüğü eşinden şikayetçi oldu. Kadının başvurusu sonrası başlatılan “hakaret” soruşturması dosyası, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosuna gönderildi. Taraflar, uzlaştırmacı ile bir araya gelerek yaklaşık 4 yıl süren evliliklerindeki sorunları da masaya yatırdı. Uzlaştırmacı, Mehmet Kaplan’dan özür mahiyetinde eşine bir hediye almasının önerisinde bulundu.

Öneriyi teklifini kabul eden Mehmet Kaplan, uzlaştırmacının da bulunduğu ortamda davranışından dolayı özür dileyerek, evlenmeden önce sözünü verdiği fakat alamadığı tektaş yüzüğü eşine hediye etti.

Uzlaştırma görüşmelerinde hatalarını gördüğünü ve bu sürecin evliliklerinde olumlu etkisinin olacağına inandığını ifade eden Mehmet Kaplan, şöyle konuştu: “Uzlaştırmacının yaklaşımıyla eksiklerimizi gördük. Savcımıza da güzel yaklaşımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum. İyi ki uzlaştırma seçeneğini getirmişler, bizim sevgimizi arttırmış oldular. Evlilik öncesinde maddi imkansızlıklar nedeniyle alamadığım yüzüğü eşime taktım. Elimde imkanım oldukça bir yüzük değil, bin yüzük feda olsun. Eşimi seviyorum, yaptıklarımdan dolayı da özür diliyorum.”

Sevgül Kaplan da eşinin hakaretleri nedeniyle çok üzüldüğünü ve bu sebeple ondan şikayetçi olduğunu anlattı.

“Samimiyetine güvendiğim için affettim”

Eşinin, uzlaştırma görüşmelerinde hatalarını gördüğünü ifade eden Kaplan, “Uzlaştırmacı arkadaş, ‘Akıttığınız gözyaşı karşılığında özür mukabilinde bir hediye alsın.’ dedi. Tektaş yüzük alması önerisi sunuldu. Eşim de ‘Zaten alacaktım.’ dedi. ‘Yüzük aldı ve samimiyetine güvendiğim için onu affettim.” diye konuştu. Eşinin artık eskisi gibi davranmadığını belirten Kaplan, yüzüğün yeni şeylerin başlangıcı olduğunu kaydetti.

“Artı ve eksilerimizi gördük”

Uzlaştırma sürecinin evliliğine büyük katkısının olduğunu dile getiren Sevgül Kaplan, “Mehmet Bey yaşadıklarından ders almış. Bir süre ayrı kalmamız ikimiz için de iyi oldu. Artı ve eksilerimizi gördük. Uzlaştırmacımız ve savcımız sayesinde barıştık, pişman değiliz. Kanallarda izliyoruz, kadına şiddet çok fazla. Şiddet yerine erkekler eşiyle oturup konuşsa, ‘Uzlaşalım‘ deseler. Erkeklerin eşlerine daha yumuşak yaklaşmaları gerekiyor. Bir şekilde anlaşıp böyle güzel çözümler de bulabilirler.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın