İzmir Haberleri

İzmir’de tatlıcı dükkanına denetim! İşte o iğrenç görüntüler…

İzmir'de Buca Belediyesi Zabıta Ekipleri, virüs ve bakterilere karşı gıda denetimleri yaptı. Tatlıcıda yapılan bir denetimde iğrenç görüntüler ortaya çıktı. Zabıtaları gören tatlıcı ise kaçtı.

Türkiye genelinde 2. koronavirüs tespit edilmesinin ardından virüs ve bakterilere karşı savaş başlatıldı. İzmir’de Buca Belediyesi Zabıta Ekipleri tarafından bir tatlıcıda yapılan denetimde iğrenç manzara ortaya çıktı.

Halk sağlığını tehlikeye atan unsurlara karşı denetimlerini sürdüren Buca Belediyesi Zabıta Ekipleri, Ova bölgesine çıkarma yaptı. Bakkal, market, gıda depoları ve tatlı imalatçılarını denetleyen ekipler, bakteri üretmeye elverişli açıkta muhafaza edilen, tarihi geçmiş ve menşei belli olmayan ürünlere müdahale etti.

İlk olarak bölgedeki bakkal ve marketleri denetleyerek açık, bozuk ve menşei belli olmayan ürünleri tespit eden zabıta ekipleri, daha sonra marketlerin ürün tedarik ettiği gıda depolarını tespit etti.

Depoları tek tek gezen ekipler, açıkta muhafaza edilen ürünler başta olmak üzere etiketsiz, ambalajsız, faturasız ürünlere müdahale etti. Sağlıksız ürünleri zapta geçirerek imha etmek üzere el koyan ekipler, işletme sahiplerine cezai işlem uyguladı.

ZABITAYI GÖRÜNCE KAÇTI

Depoların ardından denetimlerine devam eden zabıta ekipleri, Ova Pazar yeri yanında yer alan tatlıcıyı inceledi. Sağlıksız koşullarda üretim yapan tatlıcı, ekipleri görür görmez kaçtı. Kaçan tatlıcının dükkânına kontrol için giren ekipler yerlerde ve kirli kaplarda imalat yapan işletme hakkında işlem başlattı.