İzmir Haberleri

İzmir’de taksilere yeni koronavirüsü düzenlemesi!

İçişleri Bakanlığı koronavirüsü tedbirleri kapsamında yeni bir genelge yayınladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada koronavirüsü önlemleri kapsamında İzmir'de ticari taksilerin plakalarının son rakamına göre belirli günlerde çalışmaya başlayacak. İşte genelge ile ilgili detaylar...

Koronavirüsü önlemleri kapsamında İçişleri Bakanlığı yeni bir genelge yayınladı. İzmir’de ticari taksilerin plakaların son rakamına göre belirlenen günlerde çalışılmaya başlanacak.

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgede şu ifadelere yer verildi:

-30 Mart 2020 tarihi Pazartesi saat 00.01’den itibaren İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde kayıtlı ticari taksilerin trafiğe çıkışlarında plakasının son hanesine göre sınırlamaya gidilecek.

-Birinci gün olan 30 Mart 2020 tarihi Pazartesi saat 00.01′ den 30 Mart 2020 tarihi pazartesi saat 24.00’a kadar plakasının son rakamı tek olan ticari taksiler trafiğe çıkabilecek.

-Belirtilen saatten sonra plakasının son rakamı çift olan ticari taksiler trafiğe çıkabilecek. Belirlenen bu sistem takip eden günler için ardışık olarak devam edecek.

-İstanbul, Ankara ve İzmir dışındaki illerimizde de konu Valiler tarafından değerlendirilerek ihtiyaç duyulması halinde belirtilen kapsamda kararlar alınarak uygulanabilecek