GenelGündemİzmir Haberleri

İzmir’de taksiciden insanlık dersi!

İzmir'de geçimini taksicilik yaparak sağlayan Murat Yavuz(37), arabasında unutulan çantayı sahibine ulaştırarak insanlık dersi verdi.

İzmir’in Karabağlar ilçesinde taksicilik yapan Murat Yavuz, aracında unutulan ve içinde yaklaşık 1 milyon 250 bin lira değerinde altın olan çantayı sahibine ulaştırdı.

Evli ve iki çocuk babası olan Yavuz, 27 Ağustos günü aracına binen müşterinin çantasını unuttuğunu fark etti. Arka koltuktaki çantayı alan Yavuz, önce içinde bozuk para olduğunu düşündüğü çantayı açınca altınları gördü. Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nı arayarak durumu bildiren Yavuz, odadakilerin vatandaşı bulması üzerine çantayı sahibine teslim etti.

Yavuz’un altınlarını teslim ettiği çanta sahibi, şoföre 400 lira ve bir yarım altın hediye ederken Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası da Murat Yavuz’a plaket verdi.

TEK TEK SAYMASINI İSTEDİM

Yaşanan olayı anlatan taksi şoförü Murat Yavuz, “Yolcuyu bıraktıktan sonra unutulan çantayı fark ettim. Bir gözü kilitliydi ve oldukça ağırdı. Çantayı elime aldığımda altın olabileceğini tahmin etmemiştim ve bozuk para var zannettim. Başka bir şeye de pek ihtimal vermedim. Merak ederek içini açtığımda altın dolu olduğunu gördüm. Bunun üzerine durumu hemen Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’na bildirdim. Sahibi arar diye kendi irtibat numaralarımı verdim. Yaklaşık 3 saat sonra çantanın sahibi beni aradı ve onu hatırlayıp hatırlamadığımı sordu. Çantasının bende olduğunu ve bağlı olduğum taksi durağına gelerek teslim alabileceğini söyledim. Çantanın sahibi teşekkür ettikten sonra ‘Senin yerinde başkası olsaydı vermeyebilirdi’ dedi’ şeklinde konuştu.Çantayı sahibine teslim ettiği için pişmanlık duymadığını belirten Yavuz, “Altınları tek tek saymasını istedim. Çünkü ilerleyen zamanlarda başka sıkıntılar yaşamak istemedim. Bana teşekkür ettikten sonra 400 lira verdi. Bunun üzerine duraktaki arkadaşların ısrarı üzerine bir yarım altın daha hediye etti. Arkadaşların ısrarı olmasa sadece 400 lira verecekti. Kendisine de teşekkür ediyorum. Bulduğum altınların değeri az değil. Bir insanın hayatını değiştirebilir, ancak yine olsa yine aynısını yapardım” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu