İzmir HaberleriManşet

İzmir’de spor salonu hastane olarak mı kullanılıyor? Valilik açıkladı

Artan corona virüsü salgını nedeniyle her gün yeni bir iddia ortaya atılıyor. İzmir’de corona virüsü vakalarındaki artış nedeniyle bir hastanenin spor salonunun hastaneye çevrildiği iddia edilmişti. O iddialara İzmir Valiliği’nden yanıt geldi. Valilik tarafından yapılan açıklamada, “Söz konusu görüntü ve içeriklerde Pandemi sürecinde kullanılıyor algısı yaratılmış olup, kamuoyu yanlış yönlendirilmiştir.” İfadeleri kullanıldı.

Corona virüsü vakalarındaki artış vatandaşların endişelerinin artmasına neden oluyor. Bu kapsamda vaka yoğunluğu nedeniyle İzmir’de Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinin spor salonu hastaneye çevrildiği iddia edilmişti. İzmir Valiliği’nden bu iddialara yanıt geldi. Valilik tarafından yapılan açıklamada, “Söz konusu görüntü ve içeriklerde Pandemi sürecinde kullanılıyor algısı yaratılmış olup, kamuoyu yanlış yönlendirilmiştir.” denildi.

İzmir Valiliği konu ile ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“İzmir’de hastaneler doldu, spor salonu hastaneye çevrildi” konulu haberler hakkında kamuoyu açıklaması

Bazı basın yayın organlarında “Covid-19 salgını sebebiyle İzmir’de hastaneler doldu, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinin spor salonu hastaneye çevrildi” konulu haberler yer almıştır.

30 Ekim günü meydana gelen depremden hemen sonra Tepecik Eğitim ve Araştırma hastanesinin depremden en çok etkilenen Bayraklı bölgesine yakın olması sebebiyle, depremin yıkıcılığının ve meydana gelen hasarın büyüklüğünün ön görülememesi nedeniyle ihtiyaten Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinin spor salonu “Acil Müdahale ve Barınma Alanına” çevrilmiştir.

Görüntülerde yer alan ön müdahale ve acil servis alanı deprem sonrasında gerek duyulmadığı için boşaltılmış olup, asli kullanım alanına geri döndürülmüştür.

Söz konusu görüntü ve içeriklerde Pandemi sürecinde kullanılıyor algısı yaratılmış olup, kamuoyu yanlış yönlendirilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu