Gündemİzmir Haberleri

İzmir’de sokakta koronavirüs testi! Sağlık Müdürlüğü’nden açıklama geldi

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, iki sağlık çalışanı vatandaşlara sokakta koronavirüs testi yaptı. Bu görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından İl Sağlık Müdürlüğü'nden açıklama geldi.

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde, 2 sağlık çalışanı tarafından vatandaşlara sokakta koronavirüs testi yapıldı. Sosyal medyada yayılan görüntülerde, vatandaşların sıraya girdiği ve boğazları ile burunlarından örnek alındıkları görüldü. Bunun üzerine İl Sağlık Müdürlüğü’nden konuya ilişkin açıklama geldi. Müdürlük, böyle bir uygulamalarının olmadığını, bir vaka için giden ekibin kendilerini gören vatandaşlara test yaptığı açıklamasında bulundu.

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele Türkiye’de de kararlılıkla sürdürülürken, İzmir’de birçok vatandaşa sokakta test yapılmaya başlandı.

Dün öğlen saatlerinde İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı oldukları öğrenilen iki sağlık çalışanı, Karşıyaka İskele ve Osmanbey Parkı’nda vatandaşlara koronavirüs testi yaptı.

GÖRÜNTÜLER SOSYAL MEDYADA YAYILDI

Sosyal medyada da yayılan görüntülerde sağlık çalışanlarının, sıraya giren vatandaşlarla tek tek ilgilendiği ve vatandaşların boğazları ile burunlarından örnek aldıkları, örnekleri deney tüplerine koydukları görüldü.

Görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından bölgede bulunan vatandaşların test yapılan noktaya gittikleri ve ekiplerin de gün boyunca yüze yakın corona virüs testi yaptığı öğrenildi.

Sağlık çalışanlarının, test yaptıkları vatandaşlara sonuçları iki gün sonra E-Nabız üzerinden öğrenebileceklerini ve sonuçları pozitif olan vatandaşlarla sağlık ekiplerinin iletişime geçeceklerini söyledikleri de belirtildi.

Yapılan uygulamanın İzmir’in çeşitli ilçelerinde de sürekli bir şekilde devam edeceği öne sürülürken, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü bu iddiaları yalanladı.

Sağlık çalışanlarının Karşıyaka bölgesine bir vaka için gittikleri ve kendilerini gören vatandaşlara da test yaptıkları belirtildi. Öte yandan iki sağlık çalışanına soruşturma açılmadığı öğrenildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı