İzmir Haberleri

İzmir’de sigara içilmesi yasaklanan caddeler ve alanlar açıklandı! İşte yasak bölgeleri

Artan corona virüsü vakaları nedeniyle İzmir’de yürürken sigara, tütün ve tütün mamullerinin tüketmesi yasaklandı. İzmir Valiliği resmi internet sayfası üzerinden yasakların uygulanacağı bölgeleri açıkladı. İşte İzmir tarafından açıklanan yasak listesi

Türkiye’de artan vaka sayıları nedeniyle maske zorunluluğu getirildi. Ancak sokaklarda sigara içen vatandaşlar maske kuralını ihlal ediyorlar. Bu nedenle illerden sigara yasağı açıklaması geldi. İzmir Valiliği sigara yasağı kararını resmi internet sayfası üzerinden duyuru.

Valilik tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

İlimizde hasta ve temaslı kişi sayısı, ağır hasta, yatan hasta sayılarındaki artış ve maske takma zorunluluğunun ihlal edilmesi nedeniyle, yeniden yapılan değerlendirmeler sonucunda; koronavirüs salgınının toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek, sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonu tesis etmek ve sigara, tütün ve tütün mamullerini kullanmak maksadıyla tıbbi/bez maskenin indirilmesini önlemek amacıyla, İlimizde ekte yazılı cadde ve alanlarda, bu cadde ve alanlarda bulunan park ve bahçelerde, yapılacak işlemler için sıraya girilmesi gereken banka, PTT, noter, şehir içi toplu taşıma araç durakları, ATM’ler, fatura ödeme yerleri gibi yerlerde ve tüm pazaryerlerinde vatandaşların yürürken sigara, tütün ve tütün mamullerinin tüketmesinin yasaklanmasına karar verilmiştir.

İşte sigara, tütün ve tütün mamullerinin tüketmesinin yasaklandığı cadde ve alanlar: