Gündemİzmir Haberleri

İzmir’de şehide en acı veda! Gözyaşları sel oldu

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Irak’ın kuzeyinde yürüttüğü Pençe-Yıldırım Operasyonunda, Piyade Teğmen Mehmet Kıvık şehit oldu. 27 yaşındaki şehidin acı haberi memleketi İzmir’in Menderes ilçesine ulaşırken, düzenlenen törenin ardından cenazesi de İzmir’e gönderildi. Son yolculuğuna uğurlanan şehit Kıvık’ın annesi ve kız kardeşi ayakta durmakta zorlandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Irak’ın kuzeyinde yürüttüğü Pençe-Yıldırım Operasyonunda, Nirvaseytü Üs Bölgesinde araziye döşenen en yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu Piyade Teğmen Mehmet Kıvık şehit düşmüştü. 27 yaşındaki şehidin acı haberi, İzmir’in Menderes ilçesinde yaşayan ailesine ulaşırken, şehidin cenazesi Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’nda düzenlenen törenin ardından İzmir’e gönderildi.

GÖZYAŞLARI SEL OLDU

Şehit Piyade Teğmen Mehmet Kıvık için Menderes ilçesinde cenaze töreni düzenlendi. Orta Mahalle Camii’nde düzenlenen törene; şehidin ailesi, yakınları, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Ege Ordusu Komutanı Korgeneral Ali Sivri, CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel ve çok sayıda vatandaş katıldı.

TABUTUNA SARILARAK GÖZYAŞI DÖKTÜ

Törende şehidin annesi Ayşe Canal ve kız kardeşi Merve Kıvık’ın ayakta durmakta güçlük çektiği görüldü. Duygu dolu anların yaşandığı törende ağabeyinin tabutuna sarılan Merve Kıvık, gözyaşlarına boğuldu.

VEDA SONRASI TOPRAĞA VERİLDİ

Şehidin cenazesi, öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazını ardından Orta Mahalle Mezarlığına defnedildi.