İzmir Haberleri

İzmir’de sahte içki skandalı büyüyor! 18 kişi hastanede, 10 şüpheli gözaltında!

İzmir'de yaşanan sahte içki skandalı büyümeye devam ediyor.

Sabah saatlerinde 9 kişinin hastaneye kaldırıldı sahte içki skandalında yeni haberler geliyor. Sahte içki yüzünden hastaneye kaldırılanların sayısı 18’e yükselirken 10 kişinin de konuyla ilgili olarak gözaltına alındığı öğrenildi.

İzmir’de, iddialara göre sahte içki kullandıktan sonra görme kaybı ve mide bulantısı şikayetiyle rahatsızlananların sayısı 18’e yükseldi. 18 kişinin farklı hastanelerde tedavileri devam ederken, yaşanan bu olayın ardından ise İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şubesi ekipleri geniş çaplı soruşturmasını sürdürüyor.

BAHARATÇIYA OPERASYON

Olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 5 iş yeri, 1 depo ve 1 ikamete operasyon düzenlendi, 10 şüpheli gözaltına alındı. Hasta yakınlarından alınan ilk bilgiye göre, sahte içkinin Konak’ta baharatçılık yapan bir işyerinden satın alındığı belirlendi. Gözaltına alınanlar arasında iş yeri sahibi ve bazı çalışanlarının da bulunduğu öğrenildi.

Daha önce aynı nedenle 4 kez operasyon yapılan iş yerinde, son olarak geçen ay 585 litre alkol ele geçirildiği belirtildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu