Gündemİzmir Haberleri

İzmir’de sağanak yağıştan dolayı bir kadın sele kapıldı!

İzmir’de akşam saatlerinde meydana gelen sağanak yağış vatandaşları olumsuz etkilemesiyle sele neden oldu. Evleri ve caddeleri su basarken bir kadının sele kapıldığı öğrenildi.

İZMİR’DE KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞ

Son aylarda özellikle Marmara ve Ege Bölgesi’nde kuraklık tedirginliği yaşanırken, mevsimsel yağışların düşmesi vatandaşları sevindirdi. Aralıklarla yağan sağanak yağış barajların doluluk oranını da yükseltirken, dün gece saatlerinde İstanbul ve İzmir’de kuvvetli sağanak yağış etkisini gösterdi.

OLUMSUZ ETKİLENDİLER

İzmir’de etkili olan yağış kenti yine olumsuz şekilde etkiledi. Birçok ilçede sağanak yağış nedeniyle su baskınları meydana gelirken, Buca ve Karabağlar ilçelerinde bazı evleri su bastı, bazı araçlar ise sel sularına kapılıp sürüklendi.

Sağanak yağışın ardından mahalle sakinlerinden Muhsin Cenger, “Bu durumun nesini anlatayım size ben. Burası eski dere yatağı. Yukarıda Buca tarafından gelen suyun buradan gidişi yok” ifadelerine yer verdi. Açıklamalarına devam eden Cenger, “Bu suyun bağlantı yeri Yeşildere ama suyun gideceği yerde yol daralıyor. Bu yüzden de şiddetli yağan yağmurlarda biz hep aynı manzaralarla karşılaşıyoruz” dedi.

BİR KADIN SELE KAPILDI

Sele kapılan bir kadın metrelerce sürüklendi. Yardım çığlığını duyan bekçiler tıra tutunarak hayatta kalmaya çalışan kadının yardımına koştu.