Gündemİzmir Haberleri

İzmir’de polis memurunun koronavirüs testi pozitif çıktı!

İzmir'de bir polis memurunun koronavirüs testinin pozitif çıktığı öne sürüldü. Vatandaşlarla en fazla temas halinde bulunan meslek grubu arasında olan polis teşkilatında 5 ilde toplam 16 emniyet mensubunda koronavirüs tespit edildi.

İzmir’de bir polis memurunda koronavirüs tespit edildiği öne sürüldü. Vatandaşlarla en fazla temasta bulunan meslek grubu arasında yer alan polis teşkilatında 11’i İstanbul’da görevli, 2’si Sakarya, 1 İzmir, 1 Rize ve 1’i de Samsun’da toplam 16 emniyet mensubunda koronavirüs tespit edildi.

Öte yandan İstanbul’da karantinada bulunan bir yurtta da görevli yaklaşık 20 polis memurunun da Kovid19 şüphesiyle hastanede tedavi altında olduğu öğrenildi.

İZMİR’DE DE 1 POLİS MEMURUNDA TESPİT EDİLDİ

11 Mart tarihinde Türkiye’ye de sıçrayan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) emniyet mensuplarına da bulaştı. Yapılan testlerde İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı bir kişi ile bir ilçe emniyet müdür yardımcısının da aralarında bulunduğu 11 emniyet mensubunda kovid 19 testlerinin pozitif çıktığı öğrenildi. Öte yandan İzmir’de 1 polis memuru, Samsun’da 1 polis memuru, Sakarya’da 2 polis memuru ile Rize’de bir mahalle bekçisi olmak üzere 5 kişinin de koronavirüs testlerinin pozitif çıktığı ortaya çıktı. Türkiye genelinde testleri pozitif çıkan 16 kişinin tedavilerinin sürdüğü öğrenildi. Öte yandan bu kişilerin irtibatta olduğu yakınlarının da karantinaya alındığı belirtiliyor.

20 POLİS MEMURU KARANTİNADA

İstanbul’da yurtdışından getirilen Türklerin yerleştirildiği bir yurdun katlarında görevli 20 polis memurunun da Kovid 19 belirtileri nedeniyle sevk edildikleri hastanede karantinada olduğu öğrenildi.