İzmir Haberleri

İzmir’de peş peşe orman yangını haberleri!

İzmir'den peş peşe orman yangınları haberleri alındı. Menderes, Bornova ve Kemalpaşa ilçelerinde meydana gelen yangınlara müdahale sürerken henüz yetkililerden bir açıklama gelmedi.

Alınan son dakika bilgilerine göre İzmir’in Menderes, Bornova ve Kemalpaşa ilçelerinde peş peşe nedeni bilinemeyen bir sebepten dolayı orman yangınları çıktı.

MENDERES’TE YANGIN

İzmir’in Menderes ilçesine bağlı Çamönü mevkiinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. İki helikopter ve çok sayıda arazöz yangına müdahale için bölgeye sevk edilirken, takviye ekip de istendi.

Dumanlar, İzmir’in pek çok noktasından görülüyor.

BORNOVA’DA YANGIN

İzmir’in Menderes ilçesinde çıkan orman yangınının ardından Bornova’da da makilik alanda yangın çıktı. Ekiplerin yangınlara müdahaleleri sürüyor.

Menderes ilçesine bağlı Çamönü Mahallesi mevkiinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. 2 helikopter, 1 uçak, 6 arazöz, 3 dozer yangına müdahale için bölgeye sevk edilirken, takviye ekip de istendi. Dumanlar, İzmir’in pek çok noktasından görüldü.

Öte yandan Bornova ilçesi Homeros Vadisi yakınlarında da henüz belirlenemeyen bir nedenle makilik alanda yangın çıktı. Yangın ihbarı üzerine bölgeye İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 2 yangın söndürme helikopteri ile 4 arazöz sevk edildi.

2 ayrı noktada çıkan yangınlara ekiplerin müdahalesi sürüyor.

KEMALPAŞA’DA YANGIN

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde çıkan orman yangınına müdahale ediliyor.

Alınan bilgiye göre, Kemalpaşa’nın Bayrak mevkisinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı.

İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 3 helikopter ve 6 arazöz bölgeye sevk edildi.

Ekiplerin, söndürme çalışması sürüyor.