Gündemİzmir Haberleri

İzmir’de Pazar günleri Pazar yerleri açılacak mı?

Türkiye’de kademeli normalleşme dönemine geçildi. Bu kapsamda birçok yasak esnetildi. İzmir’de vatandaşlar Pazar günleri Pazar yerlerinin açık olup olmayacağını sıklıkla araştırıyorlar. Peki, 13 Haziran’da sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? İzmir’de Pazar yerleri ne zaman açık olacak?

Haziran ayında pek çok corona virüsü kısıtlaması esnetildi. Ancak kademeli normalleşme döneminde Pazar günü sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmaya devam ediyor. Bu nedenle vatandaşlar 13 Haziran tarihinde sokağa çıkma yasağının olup olmayacağını ve Pazar yerlerinin açılıp açılmayacağını araştırıyorlar.

13 Haziran’da sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı?

İçişleri Bakanlığı genelgesine göre, Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri 22.00-¬05.00 saatleri arasında; Pazar günleri ise Cumartesi günü saat 22.00’den başlayıp Pazar gününün tamamını kapsayacak ve Pazartesi günü saat 05.00’de tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

İzmir’de Pazar günü Pazar yerleri açık olacak mı?

İzmir’de Pazar yerleri Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde belirlenen kurallara uymak kaydıyla ve Pazar günü hariç olmak üzere 07.00 – 20.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek.