Genel

İzmir’de Özel Yurtlar Ne Zaman Açılacak?

İzmir’de yurt düzenlemeleri Buca Dokuz Eylül Eğitim kampüsü, Tınaztepe kampüsü ve Ege Üniversitesi Bornova kampüsü olarak uygulamaya alınmıştır. 2021- 2022 eğitim öğretim döneminde, İzmir yurt fiyatları yeni düzenlemeler yaparken, yüz yüze eğitimde covid-19 süreci hakkında da sağlık ve sterillik açısından yönetim kurulu toplantıları düzenlenmektedir.

İzmir Kız Öğrenci Yurtları Ne Zaman Açılacak?

İzmir kız öğrenci yurtları için yapılan düzenlemede, 2021- 2022 eğitim öğretim yılında öğrencilerin yurt kayıtlarının başlatılması hedeflenmiştir. Öğrenciler konforlu ve rahat eğitim hayatına devam ederken, Ege üniversitesi İzmir kız yurtları ve erkek yurtları düzenlemelerinde de ulaşım kolaylığı kapsamında merkezi konumda bulunan yurtlar, sterilliklerini iki kat artıracaktır.

Ateş ölçme uygulamalarının yapılması, covid-19 testleri ve sağlık raporlarıyla, aşı olan öğrencilerin ayrılması kapsamında farklı gündem başlıkları ele alınıyor. Dokuz Eylül üniversitesi İzmir öğrenci yurdu kuruluşunda da yeni seçenekler sunularak, öğrencilerin oda kapasitesi ve kalacak kişilerin sağlık durumları da dikkate alınıyor. İzmir’de yurtların Eylül ayı itibariyle açılacağına dair düzenlemeler yapılıyor. İzmir’de olduğu kadar Balıkesir Yurtları hakkında da merak edilen, yurtların açılma tarihi eyurtlar.com blog içeriklerinde açıklanmış görünüyor.

İzmir Erkek Yurtları Kayıtları Ne Zaman Başlayacak?

Eylül ayında yapılan düzenlemelerde öğrencilerin yüz yüze eğitiminin devam edeceği yeni eğitim programları hazırlanırken, öğrenci yurtları içinde pandemi sürecinde farklı seçeneklere yer verildi. Oda sayısı, oda havalandırma sistemleri, sağlık raporu ve testleriyle ilgili yeni düzenlemeler yapılacak. Yurtlar, kayıtlara Ağustos ayı itibariyle başlayabilir. Ancak henüz kesin bir açıklama yapılmamakta.

İzmir erkek yurtları düzenlemelerinde, tek kişilik odalar, çift kişilik ve üç kişilik odalar, pandemi sürecinde öğrencilerin tercihine bırakılırken, yurttaki kalacak kişi sayısı ve kapasitesinin yarıya indirilmesi hedefleniyor. 400 kişilik kapasiteye sahip yurtlarda, kişi sayısı 200 kişi olarak düzenlenecek ve öğrencilerin en fazla iki kişilik odalarda kalabilecek şekilde yerleştirilmesi sağlanacak. Ege’nin başka güzel bir şehri olan Aydın’da yurt fiyatları yine eyurtlar.com tarafından listeleniyor. Aydın yurtları ve fiyatlarını Eyurtlar üzerinden inceleyebilirsiniz.

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesine Yakın Olan Yurtlar

İzmir’de Dokuz Eylül kampüs yerleşkesi olarak Buca ulaşım açısından şehir merkezine uzaktır. Bu nedenle Buca yurtları ve apartları bulunarak, öğrencilerin kampüse rahat gidip gelmesi amaçlanmaktadır. Buca’da bulunan öğrenci yurtları kız ve erkek öğrencilerin güvenliğini, sağlıklı beslenmesini ve ulaşımda problem yaşamamasını hedefleyecek düzenlemeler yapmıştır.
• 7/ 24 güvenlik sistemleriyle yurtlar kontrol altında tutulmaktadır.
• Akşam ve sabah yemek servisi seçenekleri sunulmaktadır.
• Ateş ölçme ve test olanaklarıyla öğrencilerin sağlıklı eğitim hayatına devam etmeleri sağlanmaktadır.
• Tek kişilik oda düzenlemeleri yapılarak öğrencilerin salgından etkilenmemeleri hedeflenmektedir.
• Öğrencilerin ulaşım ve motivasyon açısından merkezi konumda yurtlarda kalması amaçlanmıştır.

İzmir Ege Üniversitesine Yakın yurtlar

İzmir Bornova yurtları, Ege üniversitesi bölgesinde bulunan öğrencilerin kampüse rahat gidip gelebilecekleri düzenlemelerin yapıldığı yurt kuruluşlarıdır. Büyük bir araziye sahip Ege üniversitesine güney, kuzey, batı ve doğu bölgelerinden giriş yapılabilir. Her giriş kapısına yakın ulaşım avantajları sunan yurt binaları ve apartlara yer verilmiştir.

İzmir’de Pandemide Yurt Düzenlemeleri Nasıl Olacak?

İzmir’de öğrencilerin konforlu ve huzurlu eğitim hayatları dışında, sağlıklı ve etkin bir süreçte eğitimlerine devam etmeleri hedeflenmiştir. İzmir öğrenci yurdu kuruluşu kapsamında, öğrencilerin tek kişilik odalarda kalması, düzenli ateş ölçümü, HES kodu düzenlemelerinin yapılması ve sağlık raporuyla kayıtlarının oluşturulması hedeflenmiştir. Öğrencilerin sağlığına öncelik verilmektedir.

İzmir’de Yurt Fiyatları 2021- 2022’de Ne Kadar?

İzmir’de yapılan yeni düzenlemeler, pandemiyle birlikte öğrencilerin yurt fiyatları hakkında da bilgilenmesini sağlayacak yeni fiyat listeleri oluşturulmaya başladı. İzmir yurt fiyatları covid-19 döneminde zam alabilir. Ancak bir yıllık yurt kayıtlarında ve ödemelerinde öğrencilerin % 10 indirimden yararlanarak bu zamdan etkilenmeyecekleri yeni düzenlemelerin de yapılacağı açıklandı.