EkonomiGündem

İzmir’de oturan vatandaşlar hemen okusun: 3 bin TL ödeme kararı!

Kahramanmaraş merkezli 7.7 büyüklüğünde çok büyük yıkıma neden olan depremin ardından kentsel dönüşüm yeniden gündeme geldi. Vatandaşlar kentsel dönüşümde kira yardımlarını araştırmaya başladı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşümde kira yardımlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Buna göre, kentsel dönüşümde kira yardımının artırılmasına karar verildi.

Kentsel dönüşümde kira yardımları artırıldı. Bakan Kurum, kentsel dönüşümde vatandaşlara süreci yürütebilmesi amacıyla, kira yardımı, kamulaştırma yardımı, finans desteği ve faiz desteği gibi birçok destek verildiğini hatırlattı. İstanbul’da 1500 TL olan kira yardımı3.500 TL’ye çıkarıldı.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE KİRA YARDIMI NE KADAR?

Ülke genelinde devam eden kentsel dönüşüm projelerinde kira yardımının arttırıldığını belirten Bakan Kurum, ” İstanbul’da 1500 lira olan kira yardımını 3 bin 500 liraya, Anadolu’da büyük illerimiz Ankara’mız, Bursa’mız, Antalya’mız ve İzmir’imizde 3 bin liraya çıkarıyoruz. Diğer Büyükşehirlerimizde 2 bin 500 liraya çıkarıyoruz. Kalan diğer illerimizde kira yardımını 2 bin liraya çıkartıyoruz. Nisan ayından itibaren inşallah yeni kira yardımlarını vatandaşlarımızın hesaplarına yatıracağız.” diye konuştu.