Gündemİzmir Haberleri

İzmir’de orman yangınlarına karşı yeni önlem: 1 hafta boyunca kapalı olacak!

İzmir’de flaş bir karar alındı. 28 Temmuz’da Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan ve ardından birçok ilde farklı yerlerde çıkan yangınların ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi de önlemler aldı. Alınan karara göre, Balçova Teleferik Tesisleri 1 hafta süreyle kapatıldı.

İzmir’de yangınlara karşı önlem alındı. İzmir Valiliği’nin ormanlık alanlara girişleri kapatmasının ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi de Balçova’daki Teleferik Tesisleri’ne ziyaretçi girişlerine kapatma kararı aldı. Bu kapsamda tesise 10 Ağustos Salı gününe kadar ziyaretçi kabul edilmeyecek.

İZMİR’DE ORMANLIK ALANA GİRİŞLER YASAK

İzmir’de ormanlık alanlara giriş 1 Ekim tarihine kadar yasaklanmıştı. Bu yasağın uygulanmasına başlanmasının ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı da gönüllü çalışma başlattı. Ekipler, elektrikli otomobiller ve havadan dron desteğiyle İzmir şehir merkezini çevreleyen ormanlarda çalışma yürütüyor.

Yaz sonuna kadar özellikle hafta sonları ormanlara çıkan yollarda oluşturulan kontrol noktalarıyla, orman yollarında ise devriye ekipleriyle yangına neden olabilecek durumların önüne geçilmesi hedefleniyor.