İzmir Haberleri

İzmir’de operasyon! Gözaltına alınanlar arasında öğretmen ve belediye çalışanları var

İzmir'de sosyal medya platformlarından terör örgütü PKK/KCK'nın propagandasını yaptıkları tespit edilen 10 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında öğretmen ve belediye çalışanlarının da olduğu öğrenildi. Operasyonda gözaltına alınan 10 şüpheli, emniyete götürüldü.

İzmir’de gerçekleştirilen operasyon sonucunda sosyal medya platformlarından terör örgütü PKK/KCK’nın propagandasını yaptıkları tespit edilen 10 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında öğretmen ve belediye çalışanlarının da olduğu öğrenildi. Operasyonda gözaltına alınan 10 şüpheli, emniyete götürüldü.

Cumhuriyet Başsavcılığınca terör örgütü PKK/KCK’nın eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik çalışma kapsamında sosyal medyada örgütün propagandasını yaptıkları tespit edilen, aralarında kamuda aktif görev yapan öğretmen ve Konak Belediyesinde çalışanların da bulunduğu 11 şüpheli hakkında yakalama kararı verildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi, İstihbarat Şubesi ve Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince kent genelinde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonda gözaltına alınan 10 şüpheli, emniyete götürüldü. Bir şüpheliyi yakalama çalışmaları devam ediyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu