Gündemİzmir Haberleri

İzmir’de metro kullananlar dikkat: Pazartesiden itibaren bu duraklar arasında sefer yok!

İzmir’de metro kullananları ilgilendiren bir duyuru yapıldı. İzmir Metro A.Ş. tarafından seferlerle ilgili açıklama geldi. Yapılan açıklamada, 16 Mayıs Pazartesi gününden itibaren 2 durak arasında seferlerin yapılan çalışma nedeniyle duracağı belirtildi.

İzmir’de yapılacak çalışma nedeniyle pazartesi gününden itibaren Ege Üniversitesi – Evka 3 istasyonları arasında seferler yapılamayacak. Açıklamada Çalışmanın, 16 Mayıs Pazartesi günü başlayacağı ve en geç 15 gün içinde bitirileceği belirtildi.

15 GÜN SÜRECEK

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İzmir Metro A.Ş. planlı teknik bir çalışma nedeniyle Ege Üniversitesi – Evka – 3 istasyonları arasında geçici süreyle sefer yapılamayacağını duyurdu. Çalışmanın, 16 Mayıs Pazartesi günü başlayacağı ve en geç 15 gün içinde bitirileceği belirtildi.

Bu süre içinde metro seferlerinde son durak Bornova İstasyonu olacak. Buradan Ege Üniversitesi İstasyonu’na 6 dakikada bir ring treni çalışacak. Evka 3 Aktarma Merkezi’ne devam edecek yolcular ise Bornova İstasyonu’ndan kalkacak ESHOT otobüslerinden ücretsiz yararlanacak.