İzmir Haberleri

İzmir’de maske uyarısına dayak!

İzmir'de maske takmadan toplu taşıma kullanan kişileri uyaran otobüs şoförü darp edildi.

Memlekette koronavirüs tedbirlerine uymadıkları gerekçesiyle vatandaş tarafından uyarılan insanların gösterdiği şiddet olayları son bulmuyor. Son olarak İzmir’in Konak ilçesinde maskelerini burun altında takan 2 kişinin kendilerini uyaran otobüs şoförünü dövmesi, Bayraklı ilçesinde ise bir çiftin tedbirler kapsamında otobüsün dolduğunu ifade ederek kendilerini almayan otobüs şoförüyle tartışması büyük yankı uyandırdı.

Koronavirüs salgınını minimumda tutmak için birçok tedbir ve karar arka arka gelirken, bunların en önemlisi maske takmak oldu. Özellikle İzmir’de, tedbirlere uymadıkları gerekçesiyle şiddet gören insan sayısındaki artış haberleri İzmirliler arasında endişeye sebep oldu. Geçtiğimiz gün İzmir’in Konak ilçesindeki 2 genç erkek, maskelerini düzgün takmadıkları gerekçesiyle uyarılmaları sonrası otobüs şoförüyle tartıştı. Şoförün üzerine yürüyen gençleri aktarma merkezindeki diğer meslektaşları sakinleştirdi.

Bir diğer olay da İzmir’in Bayraklı ilçesinde yaşandı. Bir yolcu koronavirüs tedbirleri bağlamında kapasitenin dolmasından dolayı otobüse alınamayacağının söylenmesi üzerine şoförle tartıştı. Otobüse binmek isteyen yolcu şoföre; “İnmiyorum ulan” diyerek zorla araca bindi.

İzmirli vatandaşlar ise sadece görevlerini yapmaları sebebiyle insanların şiddet görmesine büyük tepki gösterdi.