Gündemİzmir Haberleri

İzmir’de kuvvetli yağış: Alt geçidi su bastı, araçlar mahsur kaldı!

İzmir’de kuvvetli yağış etkili oldu. Kuvvetli yağış zor anlar yaşattı. İlde etkisini gösteren kuvvetli yağış nedeniyle Kemalpaşa ilçesinde alt geçidi su bastı. Alt geçitte otomobiller mahsur kaldı. Su seviyesini fark etmeyen bir sürücü, aracının motor bölümüne su girmesiyle birlikte alt geçitte kaldı. İhbar üzerine ekipler sevk edildi.

Kuvvetli yağışlar devam ediyor. İzmir’de de etkili olan kuvvetli yağışta, Kemalpaşa ilçesinde bir otomobil alt geçitte mahsur kaldı. Suyun seviyesini fark edemeyen bir otomobil sürücüsü de alt geçitten geçmek istedi. Suların kapladığı alt geçitte motor bölümünden su alan otomobil burada kaldı.

SÜRÜCÜ GÜÇLÜKLE OTOMOBİLDEN ÇIKTI

Otomobil sürücüsü, güçlükle araç içerisinden çıkarak, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine, olay yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Ekiplerin müdahalesiyle otomobil, suyla dolan alt geçitten kurtarıldı.

Başka bir kaza yaşanmaması için polis ekipleri tarafından çift yönlü olarak trafik akışı durduruldu. Alt geçitteki suyun tahliyesi için çalışma başlatıldı.