İzmir Haberleri

İzmir’de kumar operasyonu! Ceza yağdı!

İzmir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, kumar oynandığı yönünde gelen ihbar üzerine 5 farklı adrese operasyon düzenledi . Toplam 119 kişiye kumardan 145 bin 775 TL, koronavirüs tedbirlerine uymamaktan dolayı da 397 bin 103 TL para cezası kesti.

İzmir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, gelen ihbar üzerine Bornova ilçesinde bulunan Kavaklıdere, Gökdere, Egemenlik ve Yaka mahallelerindeki 2 dernek ve 3 depoya kumar operasyonu düzenledi. 5 jandarma asayiş timi, 1 KOM unsuru, 1 JASAT timi ve 1 narkotik köpeğinin katıldığı operasyonda kumar oynadığı tespit edilen 119 kişiye 145 bin 775 TL para cezası kesildi. Ekipler, kumar oynamak için yer ve imkan sağlamak suçundan 15 şüpheli hakkında da adli işlem başlatarak 37 materyale el koydu.

KORONAVİRÜS CEZASI DAHA AĞIR!

Operasyonda, koronavirüs tedbirlerine uymayan ve kapalı alanda tütün mamullerini tükettiği tespit edilen 119 şahsa yine 397 bin 103 TL cezai işlem uygulandı. Daha önce kumar oynanması sebebiyle mühürlenen 2 deponun mührünün bozulduğu tespit edilirken, konuyla bağlantısı olduğunda şüphelenilen 2 şahıs hakkında ise ‘mührü bozma’ suçundan adli işlem başlatıldı. Mührü bozulan 2 depo ve 1 dernek yeniden mühürlendi. Öte yandan yapılan kimlik sorgulamasında 2 şahsın da yoklama kaçağı olduğu tespit edildi.