İzmir Haberleri

İzmir’de kötü kokular üzerine gelen ekipler eve girince şok yaşadı!

İzmir'in Bayraklı ilçesinde bir binanın dairesinden çıkan kötü kokular nedeniyle vatandaşlar durumu yetkililere ihbar etti. Olay yerine gelen ekipler evden 1,5 ton atık çıkararak evi temizledi ve dezenfekte etti.

Alınan son dakika bilgisine göre İzmir’in Bayraklı ilçesinde  Çiçek Mahallesi’nde bulunan bir apartman dairesinden kötü kokular gelmesi üzerine çevredeki vatandaşalar durumu ekiplere bildirdi.

EV TEMİZLENEREK DEZENFEKTE EDİLDİ

Binanın kiracısı tarafından çöp eve dönüştürülen yapıda ev sahibi kiracıyla olan ilişkisini noktalandırarak belediye ekiplerinden destek istedi. Bayraklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, 4 kişilik ekiple evin her noktasını temizledi, ilaçlayarak dezenfekte etti.

Evden çekyat, koltuk, pet şişe atıkları, yemek artıkları ve çöplerden toplandığı tahmin edilen kullanılamaz halde birçok eşya çıktı.

MAHALLE SAKİNLERİ RAHATLADI

30 metrekarelik dairede gün boyu çalışmalarını sürdüren ekipler, 1.5 tonluk atık toplayarak çıkan çöpleri Harmandalı düzenli atık deposuna transfer etti.

Mahalle sakinleri, uzun süredir kötü kokudan dolayı büyük sorun yaşadıklarını, evin boşaltılmasıyla rahat bir nefes aldıklarını belirtti.

Etiketler

İlgili Makaleler