İzmir Haberleri

İzmir’de koronavirüste hangi ilçeler daha riskli?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye'de il il vaka ve ölüm sayılarını açıkladı. Michigan Üniversitesi’nden Sağlık Ekonomisi Uzmanı ve MEF Üniversitesi İktisat Bölüm Başkanı Prof. Dr. Onur Başer HaberTürk'e İzmir ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Michigan Üniversitesi’nden Sağlık Ekonomisi Uzmanı ve MEF Üniversitesi İktisat Bölüm Başkanı Prof. Dr. Onur Başer HaberTürk’e il il değerlendirmeler ile ilgili önemli analizlerde bulundu.

KONAK İKİNCİ SIRADA YER ALIYOR
İzmir ile ilgili değerlendirme de yapan Prof. Dr. Onur Başer, şunları söyledi: “Karabağlar ne toplam nüfus sayısına ne de kilometrekare başına düşen kişi sayısı bakımından İzmir’de ilk bölge olmasına rağmen İzmir’in en sıkışık bölgesi. İstanbul’un ilçelerinin yüzde 68’inden daha sıkışık. Doğanay, Esenlik, ve Reis Mahallelerinde yayılma hızı çok yüksek olabilir, Konak ikinci sırada yer alıyor, Atamer Mahallesi ise en yoğun bölge.

Aliağa ilçesi hem nüfusa göre 15. hem de kilometrekare başına düşen kişi sayısı bakımından 14. sırada olmasına rağmen sıkışıklık endeksinde 3. sırada. Bahçedere mahallesi kadar yoğun bir mahalle İstanbul’da dahi yok.

En az riskli bölgeler Seferihisar, Karaburun, Kınık ve Foça”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu