Gündemİzmir Haberleri

İzmir’de koronavirüse yakalanan sağlık çalışanı sayısı açıklandı!

İzmir Tabip Odası, İzmir'de koronavirüse yakalanan sağlık çalışanı sayısını açıkladı. Açıklamaya göre, bu hafta 19 sağlık çalışanı enfekte olurken, toplam sayı 466'ya yükseldi.

Türkiye’de en çok vaka görülen 2. il olan İzmir’de koronavirüsle mücadele devam ediyor. İzmir Tabip Odası, koronavirüsle ön safhalarda savaşan ve virüse yakalanan sağlık çalışanlarının sayısını açıkladı. Açıklamaya göre, İzmir’de 147’si hekim olmak üzere toplam 466 sağlık çalışanı koronavirüse yakalandı.

Korona virüs salgını ile tüm yurtta mücadele sürerken, salgınla mücadelede en ön safta yer alan sağlık çalışanları da virüs tehlikesiyle baş başa kalabiliyor. İzmir Tabip Odası, İzmir’de yeni tip korona virüs (Covid19) teşhisi koyulan sağlık çalışanlarının sayısını açıkladı.

BU HAFTA 19 SAĞLIK ÇALIŞANI ENFEKTE OLDU

Odadan yapılan açıklamaya göre 147’si hekim olmak üzere 466 kişi korona virüse yakalandı. Geçtiğimiz hafta 447 olan enfekte sağlık çalışanı bu hafta da 19 kişi arttı.

İzmir’de Tabip Odası tarafından yayımlanan COVID19 tanılı sağlık çalışanları raporunda 147 hekim, 2 diş hekimi, 146 hemşire ebesağlık memuru, 85 personel, 16 tıbbi sekreter, 24 teknisyen, 30 memur, 6 eczacı, 2 psikolog, 5 güvenlik görevlisi, 1 şoför ve 2 mühendisin enfekte olarak virüse yakalandığı açıklandı.