İzmir Haberleri

İzmir’de koronavirüs vakasının en çok görüldüğü ilçeler! İzmir’de vaka sayısı kaç?

İzmir'de koronavirüs önlemleri devam ederken, vaka sayısı ve koronavirüsün en çok görüldüğü ilçeler merakla araştırılıyor. İzmir'de yaşayan vatandaşlar bulundukları bölgelerdeki koronavirüs vaka haritasını görebiliyorlar. Peki İzmir koronavirüs haritasında son durum nedir? Koronavirüs vakasının en çok görüldüğü ilçeler hangileri? İzmir'de vaka sayısı kaç?

Koronavirüs vakalarının en çok görüldüğü iller arasında olan İzmir’de yaşayan vatandaşlar Sağlık Bakanlığı’nın hazırladığı ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasıyla riskin yoğun olduğu bölgeleri görebiliyor. Peki, İzmir’de koronavirüs vaka sayısı kaç? Hangi ilçeler riskli? İşte İzmir’in koronavirüs haritası…

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan Hayat Eve Sığar uygulamasıyla vatandaşlar riskli bölgeleri görebiliyor. Uygulama, risk ve yoğunluk dağılımını gösteriyor.

İZMİR’DE HANGİ İLÇELER RİSKLİ?

İzmir’de ise riskli olan bölgeler ile güvenli olan bölgeler güncellendi. Tabloda İzmir’in merkez ilçelerinde (Konak, Buca, Karabağlar, Karşıyaka, Narlıdere, Bornova, Çiğli, Menemen) virüs için riskli bölgeler olarak görülürken en az riskli ilçeler kentin kırsal ilçeleri oldu.

HARİTADAKİ RENKLERİN ANLAMI

Kırmızı: Vakanın durumu ciddi ve hastanede.

Mavi: Vakanın durumu orta ağır ve hastanede.

Mor: Vaka evde izleniyor.

Yeşil: Test sonucu pozitif çıkmış ancak herhangi bir şikayeti olmayan, evde izole edilen vaka.

İZMİR’DE KORONAVİRÜS VAKA SAYISI

İzmir’deki koronavirüs salgınına ilişkin gelinen noktayı ayrıntılı rakamlarla paylaşan AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; tespit edilen vakaların yarısından çoğunun iyileştiğinin altını çizerek şu bilgileri verdi; “İzmir’de şu ana kadarki pozitif hasta sayımız 6 bin 238 ve bu vakaların 3 bin 876’sı ne mutlu ki iyileşti. Yani şu anda İzmir’de tedavisi süren hasta sayımız 2 bin 362. Son günlerde yeni vaka sayımız düşmeye başladı. Şu anda İzmir’de günde 3 bin test yapılıyor. 2-3 hafta önce günlük test oranına göre yüzde 16-17 olan vaka artışı, gelinen nokta itibari ile yüzde 1,5. Bu çok önemli bir düşüş. Yoğun bakım hasta sayımız 57; 31 hastamız ise entübe edilmiş durumda. Hastanelerimize başvurular da büyük oranda azaldı.”

İZMİR’İN KORONAVİRÜS HARİTASI