Gündemİzmir Haberleri

İzmir’de koronavirüs vakalarının arttığı köy karantinaya alındı!

Koronavirüs vakaları yurt genelinde olduğu gibi İzmir'de de artmaya başladı. İzmir'in Kiraz ilçesinde bir mahalle vakaların artması üzerine önlemler kapsamında karantinaya alındı. Buna göre, mahalleye giriş-çıkışlar sınırlandırıldı. 

İzmir’in Kiraz ilçesinde bağlı Umurlu Mahallesi’nde koronavirüs vakaları son 1 haftada ciddi artış gösterdi. Durumu değerlendirmeye alan İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulu, önlemler kapsamında mahalleye giriş ve çıkışları sınırlandırarak köyü karantinaya aldı.

VAKA SAYILARINDA CİDDİ ARTIŞ

Alınan bilgiye göre, yaklaşık bin yüz nüfusu olan mahallede şikayetlerin artması nedeniyle çalışma başlatan Sağlık Bakanlığı ekipleri, son 1 haftada vaka sayısında ciddi bir artış tespit etti. Durumu değerlendiren İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulu, mahalleye giriş ve çıkışları sınırlandırarak köyü karantinaya aldı.

SON 1 HAFTADA ARTTI

İlçe merkezinde vaka sayısı bakımından bir sıkıntının olmadığını ifade eden Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar ise köyde son 1 haftada vaka sayısında ciddi bir artışın tespit edildiğini ve bu nedenle köyün İzmir Valiliği kararı ile karantinaya alındığını söyledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu