Gündemİzmir Haberleri

İzmir’de koronavirüs alarmı! Kamu kurumlarında onlarca vaka var

İzmir'de Kurban Bayramı'nın ardından koronavirüs vakalarındaki artış endişelendirdi. İlde bazı kamu kurum ve kuruluşlarında tedbir amaçlı koronavirüs testi yapıldı. Bunun üzerine çok sayıda personelin koronavirüs testi pozitif çıktı. Testi pozitif çıkan personel ve temaslılar karantinaya alındı.

İzmir’de son günlerde koronavirüs vakalarında görülen artış endişelendiriyor. İlde tedbirler kapsamında bazı kurum ve kuruluşlarda çalışan personellere koronavirüs testi yapıldı. Bunun üzerine çok sayıda personelin koronavirüs testi pozitif çıktı. Testi pozitif çıkan personel ve temaslılar karantinaya alındı.

Narlıdere İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Şehit Ayhan Tanrıverdi Polis Merkezi’nde çalışan 16 polisin testi pozitif çıktı. Testi pozitif çıkan personel karantinaya alınırken, ilçedeki özel bir banka şubesi de bazı çalışanlarda korona virüse rastlanması nedeni ile kapatıldı.

ÇOK SAYIDA PERSONELİN TESTİ POZİTİF ÇIKTI

PTT Kargo Bayraklı Posta Dağıtım Merkezi’nde de 40’a yakın personelin pozitif olduğu tespit edildi. Bu kişilerle bağlantılı olan personel de karantinaya alınırken, bir gün süreyle tebligat işlemleri yapılamadı. İlaçlama işlemlerinin tardından Bayraklı’daki PTT Kargo Posta Dağıtım Merkezi’nin bugün tekrar hizmete geçeceği öğrenildi.

Konak’ın Çankaya semtinde de özel bir bankada çalışan personelde korona virüse rastlandı. Banka çalışanları karantinaya alınırken, gerekli tedbirler alındıktan sonra diğer şubelerden bankaya takviye personel gönderildiği kaydedildi. bu arada İzmir Adliyesi’nde insan sirkülasyonun yoğun olduğu İzmir 12. İcra Müdürlüğü’ndeki personelde de korona virüse rastlandığı ortaya çıktı. (Yeni Asır)