Genelİzmir HaberleriYerel

İzmir’de korkunç olay! Sosyal medyaya atmak için 2 kızı dövdüler

İzmir de bu kadarı da olmaz artık dedirtecek bir olay yaşandı. Sosyal medyada videoları izlenip ilgi çeksin diye kendilerinden yaşça küçük iki kız çocuklarını öldüresiye döven o kişiler polis tarafından aranıyor.

İzmir’in Konak ilçesi 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı yakınındaki parkta meydana gelen olayda, 14 yaşındaki İ.E. ve 14 yaşındaki H.K. isimli kız çocukları, yürüyüş yapmak için parka çıktı.

Parkta kendilerine yaklaşan iki kız çocuğu, ‘Ne bakıyorsun?’ diyerek bir anda kendilerine saldırdı. İki çocuk İ.E. ve H.K.’yi öldüresiye döverken, o esnada üç erkek çocuk da o anları videoya çekmeye başladı.

Yaklaşık 10 dakika boyunca İ.E. ve H.K.’yi darbeden grup, polise yapılan ihbarın ardından olay yerinden uzaklaştı. Çocukların aileleri, darp raporuyla birlikte saldırganlar hakkında şikayetçi oldu.

FENOMEN OLMAK İSTİYORLARMIŞ

Grupta yer alanları tanıyan bir başka çocuk ise saldırganların bilerek ve isteyerek kavga ettiklerini, o anları sosyal medya hesaplarından paylaşarak fenomen olmak istediklerini öne sürdü.

Olayın emniyete bildirildiğini öğrenen saldırgan kız çocuklarının İ.E. ve H.K.’ye sosyal medya üzerinden mesaj atarak özür diledikleri ve daha sonra videolarla birlikte sosyal medya hesabını sildikleri öğrenildi.

DAYAK VİDEOLARINI SOSYAL MEDYALARINDA PAYLAŞIYORLAR

Saldırgan şahısları sosyal medya üzerinden tanıdığını söyleyen İ.E. ve H.K.’nin arkadaşı B.Ö., “Bunlar kendilerinden güçsüz olan insanlara sataşıp kavga ettikleri anı sosyal medyada paylaşarak ünlü olmaya çalışıyorlar. Daha önce kendi sosyal medya hesaplarında yaklaşık 20 tane bu tarz video vardı ama bu olaydan dolayı arkadaşımın ailesi şikayetçi olunca bu videoları kaldırmışlar.” dedi.

İ.E. ve H.K.’nin ailesinin saldırgan çocuklar hakkında polis merkezine giderek şikayetçi olmasının ardından Çocuk Büro Amirliği olayla ilgili çalışma başlattı.