Gündemİzmir Haberleri

İzmir’de korkunç olay! Kadının yolunu kesip cinsel saldırıda bulunmaya çalıştı

İzmir'de korkunç bir olay meydana geldi. Karşıyaka ilçesinde sabah saatlerinde işe gitmek için evinden çıkan kadının, eli bıçaklı ve maskeli saldırgan tarafından yolu kesildi. Elinde bıçak olan saldırgan kadını, kolundan çekip cinsel saldırıda bulunmak istedi. Bunun üzerine bir güvenlik görevlisi kadının çığlıklarını duyarak koştu. Bu sırada saldırgan olay yerinden kaçtı. Polis her yerde saldırganı arıyor.

Korkunç olay İzmir’in Karşıyaka ilçesinde yaşandı. Sabah saatlerinde işe gitmek için evinden çıkan kadına, eli bıçaklı ve maskeli saldırgan yolunu keserek, cinsel saldırıda bulunmaya çalıştı. Bu sırada olay yerine yakında bulunan güvenlik görevlisi kadının sesini duyarak koştu. Saldırgan bunun üzerine amacına ulaşamayarak olay yerinden kaçtı.

Kaçan saldırgan güvenlik kameralarına yakalandı. Polis her yerde, üzerine siyah kot pantolon ve tişört bulunan saldırganı arıyor.

YOLUNU KESİP, CİNSEL SALDIRIYA KALKIŞTI

Olay, dün saat 07.10 sıralarında, Bahçelievler Mahallesi’ndeki Karşıyaka Çok Katlı Pazar Yeri yakınında meydana geldi. İddiaya göre, işe gitmek için pazar yeri yakınında yürüyen D.G.’nin yolu, kimliği belirsiz yüzü maskeli bir kişi tarafından kesildi.

Elinde bıçak olan saldırgan kadını, kolundan çekip cinsel saldırıda bulunmak istedi. Bu sırada kolundan yaralanan kadının çığlıklarını duyup, koşarak gelen güvenlik görevlisi E.Y.’yi gören saldırgan, hızla olay yerinden kaçtı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Kolundan bıçak darbesi ile yaralanan D.G., sağlık ekiplerince tedavi edildi.

HER YERDE ARANIYOR

Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatan polis ekipleri, 25-30 yaşlarında ve esmer olduğu, üzerine kot pantolon ile siyah tişört bulunduğu saptanan şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı. Çevredeki güvenlik kameralarınca da görüntülenen saldırganın, görüntülerden oldukça rahat tavırlar sergilediği görüldü.

Polis, kaçış anı da kameralarca kaydedilen saldırganı her yerde ararken ifadesine başvurulan güvenlik görevlisi E.Y., gece nöbetini devredeceği sırada yardım çığlıkları duyduğunu, dışarıya baktığında şüphelinin, D.G.’yi yere yatırıp cinsel saldırıya yeltendiğini gördüğünü, bağırması üzerine de kaçtığını anlattı.