Gündemİzmir Haberleri

İzmir’de korku dolu anlar! Telefonla görüntülendi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından İzmir’de olumsuz hav koşulları ortalığı birbirine kattı. İzmir’de dün başlayan sağanak yağış ve fırtına etkili olmasıyla cadde ve sokaklar göle çevrildi.

ÇATILARI UÇURDU

Kent merkezinde de sağanak yağış ve fırtına etkili olurken, şiddetli rüzgar ağaçları devirdi, çatıları uçurdu. Çatı uçması nedeniyle bir araçta hasar meydana geldi. İzmir Kordon’da da yine sağanak yağış ve fırtınayla deniz seviyesi yükseldi. Olumsuz hava koşulları nedeniyle deniz seferleri geçici olarak durduruldu.

Öte yandan, etkili olan kuvvetli fırtına nedeniyle Bayraklı’daki bir otoparkın çatısı yerinden sökülerek havaya uçtu ve devrildi. O anlar bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerası ile görüntülendi. Görüntüde çatının uçtuğu anlar, vatandaşların panikle pencerelerini kapatması ve çatının devrildiği anlar yer aldı.

ŞİMŞEKLER GECEYİ AYDINLATTI

İzmir’de sağanak yağış akşam saatlerinde de yer yer etkili olurken, şimşekler de geceyi aydınlattı. Kentin doğu ilçelerinde dolu yağışı da etkili olurken, Bayındır ilçesinde ceviz büyüklüğünde yağan dolu, şaşkına çevirdi.