İzmir Haberleri

İzmir’de Konak ve Gündoğdu meydanları bomboş!

Türkiye'de koronavirüs vakası 98 oldu. Koronavirüse yönelik alınan önlemler kapsamında sosyal hayatın kısıtlanması kararının ardından İzmir'de Konak ve Gündoğdu meydanları da boşaldı.

Tüm dünyayı saran koronavirüs Türkiye’ye de sıçradı. Türkiye’de vaka sayısı 98 olurken 89 yaşındaki 1 kişi ise hayatını kaybetti. Koronaya karşı alınan önlemler kapsamında sosyal hayatın kısıtlanması kararının ardından İzmir’de de meydanlar bomboş kaldı.

Vatandaşların en yoğun olduğu yerlerden Konak ile Gündoğdu meydanları tenhalığıyla dikkat çekti. Dünyaya yayılan ve 8 binin üzerinde kişinin ölümüne neden olan koronavirüs salgınının Türkiye’de görülmesinin ardından alınan tedbirler kapsamında sosyal hayatın kısıtlanması üzerine İzmir’de sokaklar ve meydanlar boşaldı.

7 gün 24 saat yoğunluğun hiç azalmadığı Konak ve Gündoğdu meydanları, tenha görünümleriyle dikkat çekti. Meydanlarda olan vatandaşların ise tedbirlere uyarak eldiven ve maske ile dışarı çıktığı ve yoğunlukla dezenfektan ile kolonya kullandıkları görüldü. Dışarıda olan kişilerin çoğu ise çalışmak için evden çıktıklarını söyledi.

‘MECBUREN ÇALIŞMAK ZORUNDAYIM’

Konak Meydanı’nda kuş yemi satışı yapan Mehmet Uslu, “Mecburen çalışmak zorundayım. İki tane çocuk okutuyorum ve bir şekilde para kazanmam gerekiyor. Maske ve eldiven takarak tedbir almaya çalıştım. Önceden burası cıvıl cıvıldı, kalabalık olurdu. Şimdi artık bomboş, ben de daha az sayıda yem satabiliyorum. Ama önlem almak iyidir” dedi.Ali Korkut ise, “Mecburen dışarı çıktım. İnsanlar önceliklerini gözeterek dışarı çıkmak zorunda kalabiliyor. Tabi çıkarken bazı küçük önlemler de alınıyor. Mesela ben gelirken vapurun kapalı kısmında değil açık kısmında oturmayı tercih ettim, çünkü uzmanlar kapalı alanlardan kaçınmamız gerektiğini söylüyor. Bunun yanı sıra, kişisel hijyenimize de her zamankinden daha fazla dikkat etmeye başladık. Umarım bir an önce bunu atlatırız” dedi.