Gündem

İzmir’de kiracıya korkunç teklif: Depremden sonra oldu deyin!

İzmir’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem nedeniyle çok sayıda ev hasar gördü. Bu kapsamda devlet tarafından evi hasar gören ev sahiplerine para ödemesi yapılıyor. Ancak bazı fırsatçılar bu durumu da kendi lehlerine kullanıyorlar. Bu kapsamda İzmir’de bir ev sahibi kiracısına korkunç bir teklifte bulundu. Depremden öncede çatlak olan ev için ev sahibi kiracısına, “Çatlaklar depremden sonra oldu deyin, devletten para alırız” dedi.

İzmir’de meydana gelen deprem nedeniyle çok sayıda vatandaşın evinde hasar meydana geldi. Devlet evi hasar görenler için destek ödemesinde bulunuyor. Ancak bu durumdan fırsatçılar da faydalanmak istiyorlar. Bu nedenle İzmir’in Bayraklı ilçesine bağlı Onur Mahallesi 7368 numaralı gecekondu sahibi, kiracılarından korkunç bir istekte bulundu.

İddialara göre ev sahibi kiracılara, “Çatlaklar depremden sonra oldu deyin, devletten para alırız” dedi.

Kalacak yerimiz yok

Bu teklifi redettiğini bildiren kiracı Behzat Sevinç, ise, “2016’da bu evi kiraladık. Evde çatlaklar vardı. Ev sahibime her ay tamir etmesi için uyarıda bulundum. ‘Bir gün deprem olursa ev başımıza yıkılır’ dedim ama ilgilenmedi. Ben o çatlaklara kendim sıva yapmıştım. Deprem olduktan sonra da yetkilere çatlakların depremden önce değil depremden sonra olduğunu söylememi istedi. ‘Eğer depremden sonra olduğunu söylersek devletten para alırız’ dedi. Ben yetkileri kandırsam Allah’ı kandırabilir miyim, kandıramam. Ben bunu kabul etmedim. Ben kimseye yalan söyleyemem. Şu anda evim hasarlı, içeri giremiyorum. Eşyalarımız içeride kaldı. Kalacak yerimiz yok, yarın öbür gün çadırda kalacağım” açıklamasını yaptı.

Deprem olunca çatlakların iyice belirginleştiğini söyleyen Sevinç bu nedenle eve giremediklerini söyledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu