İzmir Haberleri

İzmir’de Karşıyaka, Konak, Çiğli, Buca ilçelerinin camilerinde İtalyan Marşı çalındı!

İzmir'de Karşıyaka, Konak, Çiğli, Buca gibi ilçelerin camilerinde akılalmaz bir olay yaşandı. Camii hoparlörlerinde İtalyan Marşı olan "Çav Bella" marşı çalındı. Müftülük olayla ilgili soruşturma başlattı.

İzmir’de Karşıyaka, Konak, Çiğli, Buca gibi ilçelerin camilerinde İtalyan Marşı olan “Çav Bella” marşı çalmaya başladı. Vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemezken Müftülükten konu ile ilgili açıklama geldi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Müftülük tarafından olayla ilgili soruşturma başlatırken kimliği belirsiz kişilerin merkezi ezan sistemine sızarak frekansları değiştirmiş olabileceği ihtimalinde duruluyor.Açıklamada, iddialarının doğru olduğu belirtilerek, şu ifadelere yer verildi: “Bugün saat 17.00 sularında ilimizin çeşitli bölgelerindeki bazı camilerimizin hoparlörlerinden kimliği belirsiz kişilerce merkezi sistemimizin frekansına korsan şekilde müdahil olmak suretiyle bir sabotaj gerçekleştirilmiştir. Konu ile ilgili gerekli suç duyurusunda bulunulmuş ve gerekli inceleme başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” Öte yandan Emniyet de konu hakkında araştırma başlattı.