İzmir Haberleri

İzmir’de kan donduran olay! Genç kızın cesedi akıl almaz bir yerde bulundu!

İzmir Bornova'da, Ceren Duman adlı genç kızın cansız bedeni bir moloz döküm alanına gömülmüş halde bulundu.

Moloz döküm alanında gömülü bulunan genç kızın geçtiğimiz günlerde arkadaşlarıyla uyuşturucu kullanırken fenalaşıp öldüğü ve onlar tarafından buraya gömüldüğü ortaya çıktı

İzmir’e bağlı Bornova ilçesinde 16 yaşındaki Ceren Duman’ın cansız bedeni bir moloz döküm alanında gömülü halde bulundu. Duman’ın bir hafta önce iddiaya göre S.Ö. ve T.Y. ile birlikte uyuşturucu madde kullandığı iddia edildi. İddiaya göre fenalaşan genç kızın öldükten sonra S.Ö. ve T.Y. tarafından moloz döküm alanına gömüldü.

Dün akşam saatlerinde L.Y. isimli bir kişinin Bornova İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek, oğlu T.Y. ve arkadaşı S.Ö’nün genç bir kızı moloz döküm alanına gömdüğü ihbarını verdiği öğrenildi. Yapılan ihbarın ardından polis ekipleri, olayla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında, ihbarda bulunan baba L.Y. oğlu T.Y’nin suçsuz olduğu söyleyerek, Ceren Duman olduğu öğrenilen genç kızı Naldöken Mahallesi’ndeki moloz döküm alanına gömdüklerini belirtti.

İhbar sonrasında derhal harekete geçen polis ekipleri, söz konusu moloz döküm alanında keşif başlattı. Yapılan çalışmalar sonucunda, Ceren Duman’ın gömüldüğü yer bulundu. Yapılan kazı çalışmasında, gece saat 02.00 sularında genç kızın cesedine ulaşıldı. Savcının  yaptığı incelemelerin ardından genç kızın cansız bedeni, İzmir Adli Tıp morguna kaldırıldı.

Olayla ilgili sürdürülen soruşturma kapsamında yapılan araştırmalar sonucu, Ceren Duman, T.Y. ve S.Ö’nün 20 Ağustos Perşembe günü Çambidi Mahallesi’nde bulunan bir sitede uyuşturucu aldıkları ortaya çıktı. Öğrenilenlere göre, uyuşturucu aldıktan sonra fenalaşan genç kız evde hayatını kaybetti. Olayın ardından S.Ö. ve T.Y. genç kızın cesedini, Naldöken Mahallesi’nde bulanan moloz döküm alanına gömdü. Yaklaşık 1 metrelik çukura gömülen genç kızın cansız bedeni, olaydan bir hafta sonra babanın ihbarı üzerine bulundu. Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, 2 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.