Gündemİzmir Haberleri

İzmir’de kahreden gelişme! 91. saatte kurtarılan Ayda bebeğin annesinin cansız bedenine ulaşıldı

İzmir'den bu kez kahreden haber geldi. Rıza Bey Apartmanı'ndan depremden 91 saat sonra sağ olarak kurtarılan mucize bebek Ayda Gezgin'in annesinin enkaz altından cansız bedeni çıkarıldı.

İzmir’de 6.9 büyüklüğündeki depremde yıkılan Rıza Bey Apartmanı’ndan bu kez kahreden haber geldi. Rıza Bey Apartmanı’ndan depremden 91 saat sonra sağ olarak kurtarılan mucize bebek Ayda Gezgin’in annesinin enkaz altından cansız bedeni çıkarıldı.

İzmir’de 91 saat sonra Rıza Bey Apartmanı enkazından bir çocuk sağ çıkarıldı. Kurtarma ekibi, “Kimse var mı?” diye sorduk, “İyiyiz” dedi ve bize adını söyledi.” dedi

Kurtarma ekibinde bir görevli yaptığı açıklamada, “Önce çığlığını duydum, ismini söyledi. “Ben iyiyim” dedi. Enkazdan çıkmamış kadar güzeldi.

Çığlık sesi duyunca iş makinalarını durdurduk. Tamamen sessizlik sağladık. “İyiysen elini salla” dedik. Yaşam üçgeninde bulaşık makinesinin yanında bulundu Ayla.” Ayla’nin ilk sözü “Babam nerede?” oldu.

İzmir’deki depremin ardından 91. saatte Rıza Bey Apartmanı enkazından çıkarılan Ayda Gezgin, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine getirildi.

Enkazdan çıkarıldıktan sonra ambulansa alınan Ayda Gezgin, polis eskortu eşliğinde ambulansla getirildiği Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi acil servis girişinde alkışlarla karşılandı.

İzmir’de deprem sonrası enkazdan çıkarılan 107. kişi olan Ayda Gezgin’in gözlerinin açık olduğu ve çevresine baktığı gözlendi.

İzmir’deki depremin ardından 91 saat sonra Bayraklı ilçesindeki Rıza Bey Apartmanı enkazından 4 yaşındaki Ayda Gezgin sağ olarak çıkarıldı. Ayda Gezgin’in babası Uğur Gezgin çalışmaları yakından takip etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu