Gündemİzmir Haberleri

İzmir’de İZBAN’a binenler dikkat: 6 Şubat için uyarı yapıldı!

İzmir’de İZBAN’a binenleri ilgilendiren önemli bir açıklama geldi. 3 Şubat’ta vatandaşların dikkatli olmaları konusunda uyarı yapıldı. İZBAN hattı için yüksek gerilim uyarısında bulunuldu. Buna göre, söz konusu tarihte İZBAN Banliyö Hattı’na yaklaşılmaması gerektiği bildirildi.

İZBAN hattı için yüksek gerilim uyarısı yapıldı. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından yapılan açıklamada, 3 Şubat’ta yapılacak olan çalışmada yüksek gerilim nedeniyle İZBAN Banliyö Hattı’na yaklaşılmaması gerektiği bildirildi. TCDD, 3 Şubat’ta yapılacak olan çalışma kapsamında verilecek olan yüksek gerilim nedeniyle İZBAN Banliyö Hattı’na yaklaşılmaması konusunda uyarı yaptı.

Yapılan açıklamada, “İzmir Banliyö Hatlarında İlave Elektrifikasyon Tesisleri Kurulması İşi” kapsamında 3 Şubat Cuma günü, Halkapınar-Alsancak Liman istasyonları arası demiryolu elektrifikasyon hattına 25 bin volt gerilim verileceği kaydedildi.

TEHLİKE UYARISI

Elektrikli tren havai hatlarının altında gezinmenin, direklere dokunmanın, iletkenlere yaklaşmanın ve yere düşen tellere dokunmanın can ve mal emniyeti bakımından tehlikeli olduğu belirtildi.