Gündemİzmir Haberleri

İzmir’de intihar! 18 yaşındaki kız kendini astı

İzmir'de 18 yaşındaki Merve K., kendisini incir ağacına asarak intihar etti. Genç kızı ağaçta asılı olarak bulan anne feryat etti. Merve K.'nın canına kıymadan önce bıraktığı not kahretti. Jandarma, Merve K.'nin intiharı ile ilgili soruşturma başlattı.

İzmir’in Kınık ilçesine Şanlıurfa’dan gelen mevsimlik tarım işçisi 18 yaşındaki Merve K., not bırakarak kendisini incir ağacına astı. İntihar eden genç kızı ağaçta asılı olarak gören annesi sinir krizi geçirdi. Merve K.’nın canına kıymadan önce bıraktığı not kahretti. Jandarma, Merve K.’nin intiharı ile ilgili soruşturma başlattı.

Alınan bilgiye göre, Şanlıurfa’dan tarım işçisi olarak Kınık’ın Kızılbölcek Mahallesi’ne gelen ve tarlada çalışan Fatime K., dün gece kızı Merve K. ile çadırda yattı. Gece bir ara uyandığında kızı Merve K.’nin yanında olmadığı fark eden Fatime K., merak edip, aramaya çıktı. Biraz ilerdeki incir ağacına yaklaştığında ise kızını iple asılı, hareketsiz halde gören Fatime K.’nin feryadına diğer tarım işçileri koştu.

İpi keserek genç kızı asılı olduğu yerden indiren tarım işçileri, otomobille Kınık Devlet Hastanesi’ne götürdü. Doktorlar, genç kızın yaşamını yitirdiğini belirledi. Savcının yaptığı ön otopsinin ardından genç kızın cansız bedeni, otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

NOT BIRAKTI

Genç kızın bıraktığı intihar notunda, 2 yıl önce yaşamını yitiren babası Mahmut K.’nin yokluğuna dayanamayıp, yanına gitmek istediği için intihar ettiğinin yazdığı belirlendi. Jandarma, Merve K.’nin intiharı ile ilgili soruşturma başlattı.