Gündemİzmir Haberleri

İzmir’de inşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız durumu anlattı!

İzmir'in Bornova ilçesinde elleri ve ayakları bağlı halde bulunan 14 yaşındaki S.G.C. isimli kız çocuğu durumu anlattı. Polise ifade veren S.G.C. isimli genç, arkadaşlarıyla vakit geçirmek için dışarı çıktığını ve saatin geç olduğunu fark edince anne ve babasının kızmaması için böyle bir yalana başvurduğunu söyledi.

İzmir’in Bornova ilçesinde dün saat 21.00 sırlarında Kemalpaşa Mahallesi’nde inşaattan gelen sesler üzerine vatandaşlar inşaatın 2. katına çıktı.

ELLERİ VE AYAKLARI BAĞLI BULUNDU

Sesin geldiği inşaatın ikinci katına çıkan vatandaşlar, S.G.C. adlı kız çocuğunu elleri ve ayakları bağlı buldu. İhbar üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. El ve ayakları iplerden kurtarılan S.G.C.’nin sağlık durumunun iyi olduğu belirlendi.

İFADE VERDİ

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi’ne götürülüp pedagog eşliğinde ifadesi alınan S.G.C.’nin, eli silahlı ve yüzleri maskeli 2 kişinin kendisini kaçırıp, el ve ayaklarının bağlayarak başına da çanta geçirdiklerini söyledi. S.G.C.’nin annesi S.C. ile babası M.C. ifadesinde, kızlarının psikolojisinin bozuk olduğunu yalan söyleme ihtimali bulunduğunu söyledi. Pedagog da S.G.C.’nin ifadelerine şüpheyle yaklaşılması gerektiğini yönünde rapor verdi.

GENİŞ ÇAPLI ARAŞTIRMA YAPILDI

Olayla ilgili geniş çaplı araştırma yapan polis, S.G.C.’yi keşif için bulunduğu inşaata götürmek istedi. Daha fazla dayanamayan S.G.C., “Annem ve babam bana çok sert davranıyor, onlardan korkuyorum. Dışarıda vakit geçirmek için arkadaşlarımla buluştum ancak saatin geç olduğunu fark ettim. Onlar kızmasın diye bunu kendim planladım” dediği öğrenildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu