İzmir Haberleri

İzmir’de ilginç kaza: Aracıyla mezarlığa uçtu!

İzmir Çiğli’de bir sürücü hızla geldiği yolda virajı alamayınca mezarlığa uçtu. Kazada 6 mezar zarar gördü. Sabah mezara gelen Ümit Öztürk, kısa süre şok yaşadı. Babasının mezarını yıkıldığını belirten Öztürk, “Kazada babamın mezar taşı, annemin mezarının önüne fırlamış” dedi.

İzmir’in Çiğli ilçesinde ilginç bir kaza meydana geldi. Gece saatlerinde hızla geldiği yolda virajı alamayan araç mezarlığa daldı. Kazada 6 mezar zarar gördü. Kaza, Çiğli ilçesi Harmandalı Mahallesi’nde bulunan Anadolu Caddesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, gece saatlerinde Ulukent yönünden Çiğli yönüne hızla seyir halinde olan O.A. yönetimindeki otomobil, bir anda yoldan çıkarak yol kenarında bulunan Harmandalı Mezarlığı’na uçtu.

MEZAR SAHİPLERİ ÇAĞRILDI

Mezarlık girişindeki birkaç mezarın üzerinden uçan otomobil, orta bölümde bulunan mezarların üzerine düştü. 6 mezarın zarar gördüğü kazada sürücü O.A., kazayı sıyrıklarla atlattı. Kazanın ardından olay yerine gelen polis ekipleri, O.A.’yı ifadesini almak üzere karakola götürürken, kazada zarar gören mezarlar için yakınlarına haber verildi.

“BÖYLE BİR OLAY MİLYONDA BİR OLUR”

Kaza sonra mezarlığa gelen Ümit Öztürk (47), babasının mezarının yıkıldığını ve mezar taşının da 2 metre ileride bulunan annesinin mezarına fırladığını gördü. Olayı anlatan Öztürk, “Sürücü zannedersem 180-200 kilometre hızla yoldan gelerek mezarlığa uçuyor. Mezarlıktaki ağaca vurup babamın mezarının üzerine düşüyor. 6 mezar zarar görmüş. Bizim de burada zarar gören mezarlarımızı yeniden onarmamız gerekiyor. Üzücü bir olay yaşadık. Böyle bir olay milyonda bir olur. Kazayı yapan arkadaş nasıl ölmemiş merak ediyorum. Şoförde hiçbir şey yokmuş. Annem babamdan 2 sene sonra vefat etti. Bana, ‘Baban her gece rüyamda beni çağırıyor’ derdi. İnsanlar birbirini sevince gerçekten kadir oluyormuş. Kazada babamın mezar taşı annemin mezarının önüne fırlamış” dedi.