Gündemİzmir Haberleri

İzmir’de iğrenç olay! 15 yaşındaki kız çocuğu sosyal medyada babası tarafından taciz edildi

Mide bulandıran olay, İzmir’de yaşandı. H.T. isimli kişinin TikTok uygulamasından kızına fiziki ve sözlü tacizde bulunduğu görüntüler sosyal medyada tepki çekti. Bunun üzerine kullanıcılar şahsın tutuklanmasını istedi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçerek, sosyal medyada canlı yayında babası tarafından taciz edilen kız çocuğunun koruma altına alındığını duyurdu.

ÇOCUK KORUMA ALTINA ALINDI

Aile, Çalışma ve Soyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, görüntünün ortaya çıkmasının ardından hemen harekete geçildiği belirtildi. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Sosyal medyada, kızına uygunsuz söylem ve hareketlerde bulunan kişi ile ilgili görüntülerin ortaya çıkmasının hemen ardından İl Müdürlüğü ekiplerimiz harekete geçmiştir. Çocuğumuz koruma altına alınmıştır. Bakanlığımız tarafından adli süreç takip edilecektir.”

BAKANLIK HAREKETE GEÇTİ

Alınan bilgiye göre, sosyal medyada yer alan görüntüler sonrası harekete geçen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ile iletişim kurarak görüntülerde yer alan kişinin İzmir’de yaşayan H.Y olduğunu tespit etti. Bunun üzerine İzmir Emniyet Müdürlüğü ekipleri H. Y.’yi gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından H.Y’nin adliyeye sevk edileceği, kızı İ. Y.’nin (15) ise İzmir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alındığı öğrenildi.

Bakanlığın H.Y hakkında açılacak davaya da müdahil olacağı bildirildi.