Gündem

İzmir’de hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji’den o illere sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 16 Temmuz hava durumu raporu yayımlandı. Alınan verilere göre, Ege Bölgesi genelinde hava az bulutlu ve açık geçerken, bazı bölgeler için sağanak yağış uyarısı yapıldı. Peki, İzmir'de hava nasıl olacak? Hangi illerde yağış var?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 16 Temmuz hava durumu verileri resmi internet sitesinde paylaşıldı. Meteoroloji’nin değerlendirmelerine göre, Ege Bölgesi genelinde hava az bulutlu ve açık, kuzey kesimleri yer yer parçalı ve az bulutlu geçecek. Öte yanda bazı bölgeler için sağanak yağış uyarısı yapıldı.

Hava sıcaklığı bölge genelinde mevsim normallerinde seyreden hava sıcaklıkları 1 ila 3 derece azalarak mevsim normallerinin altında seyredecek. Rüzgar, kuzey yönlerden orta kuvvette, kuzey ve kıyı kesimlerde zaman zaman kuvvetli(30-50 km/sa)esecek.

SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz, Kocaeli, Sakarya, Çankırı, Çorum çevreleri ile Ankara ve Kırıkkale’nin kuzeyi, Amasya ve Tokat’ın kuzey ve batı ilçeleri, Samsun ve Ordu’nun iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İlgili Makaleler

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Az bulutlu ve açık, öğleden sonra bölgenin iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İZMİR °C, 29°C
Az bulutlu ve açık

KÜTAHYA °C, 26°C
Az bulutlu ve açık, öğleden sonra parçalı bulutlu

MANİSA °C, 34°C
Az bulutlu ve açık

MUĞLA °C, 35°C
Az bulutlu ve açık

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu