İzmir Haberleri

İzmir’de halıya sarılan ceset, şüpheleri üzerine çekti

Kadın cinayetlerine bir yenisi daha eklendi.67 yaşındaki Gülümser Bulut, 21 Ağustos günü İzmir‘in Konak ilçesinin Hatay semtinde yaşadığı evde ölü bulundu.

Olay yerine gelen polis ekiplerinin evde yaptığı  incelemenin ardından, kızı Hatice Ayhan  gözaltına alındı.Gülümser Bulut’un cesedinin, bir halıya sarıldıktan sonra çekyatın içine konulduğu gözlemlendi.Vahşice katledilen Bulut’un cesedini kızı Hatice Ayhan ve akrabası Hacer Huy buldu.

Olay yerinde incelemelerde bulunan Polis Amiri’nin dikkatini çeken ayrıntı ise pes dedirtti!

1999 yılında patronu Nilgün Kırlı’yı Buca‘da boğarak öldürdükten sonra halıya sarıp çekyat altına koymak suçundan idamla yargılandığı ve 15 yıl yattıktan sonra tahliye olduğu ortaya çıkan Yunus Kahraman da olay yerindeydi.Gülümser Bulut cinayeti nedeniyle gözaltına alınan Kahraman delil yetersizliğinden serbest bırakıldı.

Yunus Kahraman’ın ilk vukuatı olmaması gözlerden kaçmadı. Kahraman’ı, olay yerinde bulunan ve Özlem Akusta’nın kaybolma davasına bakan bir başka polis amiri tanıdı. Kamera kayıtlarında Akusta ile Karaburun’a giderken görülen Yunus Kahraman, dönüşte aracında tek başınaydı. Yeterli kanıt bulunamadığından Yunus Kahraman yine serbest kalmıştı. Cinayetler arasında sadece fikir olarak bağ kuran polis ekipleri, bir halıya sarılı olduğunu düşündükleri kayıp Özlem Akusta’nın cesedine henüz ulaşamadı.

KARDEŞİ KONUŞTU: ABLAMIN KAFASINA ODUNLA VURUP BOĞARAK ÖLDÜRMÜŞ

Yusuf Kahraman’ın öldürdüğü Nilgün Kırlı’nın kardeşi Volkan Kırlı da iki cinayet arasındaki bağlantının dikkat çekici olduğunu söyledi. Kırlı, “O cani Yusuf Kahraman, ablamı kafasına odunla vurup boğarak öldürmüş. Daha sonra da halıya sarıp balkona koymuş. 1 gün de evde kalmış ve evi temizlemiş” sözleriyle 19 yıl önce işlenen cinayetin, Gülümser Bulut cinayetiyle benzer olduğunun altını çizdi.

Bir cevap yazın