İzmir Haberleri

İzmir’de görüldü! Büyük panik yarattı

İzmir'in Tire ilçesinde 6 taraklı geyik böceği görüldü. Can Derman'a ait çiftlikte akşam saatlerinde görülen böcek büyük panik yarattı. Can Derman isimli vatandaş böcek ile ilgili araştırma yaparak böceğin nesli tükenmekte olan bir tür olduğunu öğrendi.

İzmir’in Tire ilçesinde Japonya olmak üzere dünyada bazı ülkelerde değerli olan 6 taraklı Geyik Böceği görüldü. Can Derman isimli vatandaşın çiftliğinde akşam saatlerinde görülen böcek büyük panik yaşattı.

Böceği önce kavanoza koyan Can Derman daha sonra araştırmada bulundu. Böceğin neslinin tükenmekte olduğunu öğrenen Can Dermen ertesi gün böceği İlçe Tarım Müdürlüğü yetkililerine teslim etti.

“TESLİM ETTİM”

Can Derman, “Akşam saatlerinde ailemle birlikte yemekteydik. Birden üstümüzde drone gibi uçan büyük bir böcek masamıza kondu. Ne olduğunu bilmediğimiz bu böcek bizde bir süre panik oluştursa da sonradan yaptığımız araştırma neticesinde onun nesli tükenmekte olan zararsız Geyik Böceği olduğunu anladık. Hemen böceği koruma altına aldık. Hayvanlara karşı aşırı duyarlıyım. Onun zarar görmesine gönlüm razı olmadı ve bir cam kavanozun içinde muhafaza altına aldım. Böceği de bugün İlçe Tarım yetkililerine teslim ettim” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler