İzmir Haberleri

İzmir’de gece yarısı operasyonu! 4 Kişi yakalandı!

İzmir'e bağlı iki ilçede dün gece düzenlenen operasyonla, YPG terör örgütüne üye ve Türkiye'de faaliyet gösteren Suriye uyruklu 4 kişi yakalanarak gözaltına alındı. 

İzmir’e bağlı Buca ve Menderes ilçelerinde dün gece gerçekleşen operasyonla, YPG’nin Suriye yapılanması içinde faaliyet gösteren ve Türkiye’de faaliyerlerine devam etmeye çalışan 4 Suriye uyruklu terörist yakalanarak gözaltına alındı.

İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, YPG/PYD terör örgütünün Türkiye’de düzenlediği faaliyetlerin tespitine yönelik çalışmalar kapsamında 4 Suriye uyruklu örgüt mensubunu belirledi. YPG’nin Suriye yapılanması içinde yer aldıkları öğrenilen şüphelilerin Türkiye’deki faaliyetleri de yürütmeye çalıştıkları öğrenildi.

Elde ettikleri bilgiler ışığında takip başlatan ekipler, Buca ve Menderes ilçelerinde bulundukları tespit edilen 4 örgüt üyesi H.M., M.M., N.E.Ş. VE M.E.H.’ye eş zamanlı operasyon düzenledi. Bulundukları adreste yakalanarak gözaltına alınan şüpheliler, İl Jandarma Komutanlığı’na götürüldü. Gözaltı süreci devam ettiği bildirilen şüphelilerin işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.