Gündemİzmir Haberleri

İzmir’de flaş karar! O yasak kalktı

İzmir'de koronavirüse karşı alınan önlemlerle ilgili flaş bir gelişme yaşandı. İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulu, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger başkanlığında toplandı. Gerçekleştirilen toplantıda berber, kuaför, güzellik salonu ve marketlere yönelik önceden belirlenmiş önlemlerde ilgili değişiklikler yapıldı. 

İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulu, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger başkanlığında toplandı. Gerçekleştirilen toplantıda berber, kuaför, güzellik salonu ve marketlere yönelik önceden belirlenmiş önlemlerde ilgili değişiklikler yapıldı. Yapılan değişikliğe göre, koronavirüs tedbirleri arasında yer alan jiletle sakal tıraşı ve makyaj yasağını kaldırdı.

SAKAL TIRAŞI YASAĞI KALKTI

Yapılan toplantıda, berber, kuaför, güzellik salonu ve marketlere yönelik önceden belirlenmiş önlemlerde oy birliğiyle değişiklikler yapıldı. Değişikle berberlere, ustura ve tıraş makinesi kullanarak sakal tıraşına izin verildi ancak tıraş sırasında maskeye ek olarak yüz ve göz koruyucu kullanma zorunluluğu getirildi.

YASAK KALKTI

Kadın kuaförleri ve güzellik merkezlerine yönelik “Cilt bakımı, makyaj ve kalıcı makyaj hizmetinin sunumu geçici olarak durdurulmalıdır.” ibaresi yürürlükten kaldırılarak, bu işlemlerin rehberde aynı başlık altındaki eklentilere uygun şekilde yapılması kararlaştırıldı.

Toplantıda ayrıca, “Market ve Süpermarketlerde Alınması Gereken Önlemler” başlığı altında belirtilen “Çalışan ve müşteri dahil en az 8 metrekareye 1 kişi olacak şekilde içeriye müşteri alınmalıdır.” ifadesinin, “Çalışan ve müşteri dahil en az 4 metrekareye 1 kişi olacak şekilde içeriye müşteri alınmalıdır.” şeklinde değiştirilmiş olması nedeniyle daha önce bu konuda alınan kararların rehberde aynı başlık altındaki eklentilere uygun şekilde yapılmasına oy birliğiyle karar verildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu