Gündemİzmir Haberleri

İzmir’de flaş karar: Artık zorunlu oldu!

İzmir‘de flaş bir karar alındı. İzmir Valiliği tarafından alınan karara göre, alkol ve sigara satışı ruhsatı olan tüm işletmelerde güvenlik kamerası sistemi kurmak zorunlu oldu. Söz konusu karar 18 yaş altı çocukların zararlı alışkanlıklardan korunması için alındı.

İzmir’de iş yerleri, büfeler, marketler ve kafa-barlarla ilgili yeni bir karar alındı. Buna göre, 18 yaş altı çocukların korunması adına alkol ve sigara satışı olan tüm işletmelerde güvenlik kamerası sistemi zorunlu oldu.

İzmir Valiliği’nin aldığı karar İl Emniyet Müdürlüğü’ne ve kentteki tüm belediyelere tebliğ edildi. Vali Yardımcısı Hulusi Doğan imzalı karar, şöyle:

“İlimiz sınırları içerisinde 18 yaşından küçük çocukların alkol, sigara ve zararlı alışkanlıklardan korunmasını sağlamak amacıyla; il sınırları içerisinde faaliyet gösteren alkol ve sigara satış ruhsatı bulunan işyerlerine kameralı güvenlik sistemi kurulması hakkında 5442 sayılı il idare kanunun 11/C ve 5326 Sayılı kabahatler kanunun 32. maddesi hükmü doğrultusunda alınan valilik kararı ekte gönderilmiştir. Söz konusu valilik kararı doğrultusunda hareket edilmesi ve uygulamada herhangi bir şekilde aksaklığa meydan verilmemesini rica ederim.”