Gündemİzmir Haberleri

İzmir’de fırtına ve sağanak yağış! Caddeler göle döndü, ağaçlar devrildi…

İzmir’de dün gece fırtına ve sağanak yağış etkili oldu. Şiddetli yağış vatandaşlara zor anlar yaşattı. Kentte gece saatlerinde başlayan sağanak caddeleri göle çevirirken, bazı ilçelerde ise fırtına nedeniyle ağaçlar devrildi.

Sabah saatlerinde işe gitmek için evden çıkan vatandaşlar ve sürücüler sağanak yağış nedeniyle güçlük çekti. Birçok ilçedeki ana caddeler ise sağanak nedeniyle adeta göle döndü.

FIRTINA NEDENİYLE AĞAÇLAR DEVRİLDİ

Bornova ilçesi Ümit Mahallesi’nde fırtına nedeniyle bir ağaç elektrik tellerinin üzerine devrildi. İhbar üzerine adrese gelen Gediz Elektrik personelleri tarafından tellerin üzerine düşen ağaç çalışmalar sonrası tellerin üzerinden kaldırıldı. Ayrıca Buca ilçesinde de bir ağaç devrilirken, ihbar üzerine gelen itfaiye ekiplerince devrilen ağaç bulunduğu yerden kaldırıldı.

MAVİŞEHİR’DE CADDELER GÖLE DÖNDÜ

Sağanak yağmur nedeniyle daha önce birçok aracın sular altında kaldığı Karşıyaka Mavişehir Mahallesi’nde caddeler adeta göle döndü.

Birçok noktada su birikintileri meydana gelirken, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler ise yollarda biriken suları tahliye etmek için gece boyu çalışmalar yürüttü.

Öte yandan, İzmir Büyükşehir Belediyesi, itfaiye ve polis ekipleri ise gece boyunca etkili olan sağanak ve fırtına nedeniyle adeta teyakkuza geçti.