İzmir Haberleri

İzmir’de FETÖ operasyonu! 29 tutuklama!

FETÖ’nün Hava Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik komutanlıkları yapılanmasına yönelik İzmir merkezli 25 ilde düzenlenen operasyon kapsamında adliyeye sevk edilen 53 şüpheliden 29’u tutuklandı.

İzmir’de FETÖ operasyonları devam ediyor. FETÖ’nün Hava Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik komutanlıkları yapılanmasına yönelik İzmir merkezli 25 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyon kapsamında 53 şüpheli gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 29’u tutuklandı.

110 ŞÜPHELİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ’nün sözde TSK yapılanmasına yönelik yürütülen planlı operasyonlar dizisinin 9. aşamasında, bir kısmında örgütsel irtibat tarzına uygun olarak ankesörlü/kontörlü sabit hat irtibatlı, bir kısmı hakkında da örgüt mensubiyetlerine dair başkaca deliller de bulunan 98’i Hava Kuvvetleri ve 12’si Sahil Güvenlik Komutanlığına mensup toplam 110 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmişti. Yakalama kararı bulunan 16 pilottan 4’ünün F16 pilotu olduğu belirtilmişti. Şüphelilerin bazılarının ‘örgütsel irtibat tarzına uygun olarak ankesörlü ve kontörlü sabit hat irtibatı’ bulunduğu, bazıları hakkında da örgüt mensubiyetlerine dair başkaca deliller olduğu belirtilmişti.

29 ZANLI TUTUKLANDI

Yakalanan 102 şüpheliden tutuklanmaları talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edilen 53 şüphelinin sorgusu tamamlandı. Zanlılardan 29’u tutuklanırken, 22’si adli kontrol şartıyla olmak üzere diğer şüpheliler serbest bırakıldı. 40 şüphelinin işlemleri sürerken, 8 şüphelinin ise henüz yakalanamadığı kaydedildi.

İlgili Makaleler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu