İzmir Haberleri

İzmir’de Fethi Sekin tartışması!

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin dahil ettiği 2 yeni feribotun isimleri hakkındaki tartışma devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesinden 2 yeni feribota isim vermek için başlattığı kampanya devam ediyor.

İZDENİZ’in filosuna dahil edilecek olan 2 yeni feribotun isminin belirlenmesi için İzmir Büyükşehir Belediyesi internet sitesinden Haydi İzmir! Seçimini yap, yeni gemilerin isimlerini sen belirle’ kampanyası başlattı. 2 yeni feribotun isminin belirlenmesi için başlatılan kampanya 3 Mart’a kadar devam edecek.

ANKET 7 İSİMLE BAŞLADI
Ankette Barış 35, Kadifekale, Pagos, Fazıl Say, Nazım Hikmet, Uğur Mumcu isimleri yer alırken, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin’in itirazı üzerine İzmir Adliyesi’nde 5 Ocak 2017 tarihindeki terör saldırısında şehit düşen Fethi Sekin’in de ismi ankete eklendi. Böylece anket 7 isimle devam ederken, bazı vatandaşlar şehit Fethi Sekin’in ödüllendirilmesi gerektiğini ve bu ismin tartışmaya açılmadan vapura verilmesi gerektiğini savundu.

FETHİ SEKİN TARTIŞMASI
İzmirli Güler Uluseri, “Vapura direkt olarak Fethi Sekin’in isminin verilmesini tercih ederdim. Bu konuyla ilgili anket yapılmasında büyük bir sakınca görmüyorum ama şahsi düşüncem, Fethi Sekin’in isminin verilmesidir” dedi.

İSİM DİREK VAPURA VERİLMELİ
İzmir’e misafir olarak gelen ve sık sık vapur kullandığını söyleyen Artur Saroyan ise, “İsimle ilgili kamuoyunun düşüncesine katılıyorum. Fethi Sekin’in adının ankete dahil olmasına gerek yok. Bu ismin direkt olarak vapura verilmesi gerekirdi. Bu durum çok büyük bir rahatsızlık uyandırmasa da vatandaşa sormaya gerek duymadan konulabilirdi ve ankete gerek yoktu” diye konuştu.

“SORULMAMASI GEREK”
Fethi Sekin’in ankete dahil edilmemesi gerektiğini söyleyen vatandaşlardan Nihat Yıldırım, “Bence hiç sorulmadan vapurun adı Fethi Sekin yapılmalıydı. Zübeyde Hanım ve Fethi Sekin isimleri vapurlar için uygun olur diye düşünüyorum. Bence bunun vatandaşa sorulmaması gerekiyor. Fethi Sekin ve ailesinin ödüllendirmesi gerekiyor. Sorulmaması gereken tek konulardan bir tanesi bu” dedi.

Tepkilere hak verdiğini söyleyen Zeki Şahin, “Vatandaşa sormaya gerek yok bence Fethi Sekin ismi bunun için uygundu. Fethi Sekin adliyede yaşanan olayda bizler için kendini feda etti. Fethi Sekin çok iyi tanıdığımız ve kişiliğinden şüphe duymadığımız bir şehidimizdir. Onun isminin yaşatılmasında büyük fayda var. Listede olan diğer isimlere de bir sözüm yok ama Fethi Sekin olması bana göre daha makbul. Vatandaşa sorulsa dahi sonuçların çok fazla yüzdeyle Fethi Sekin çıkacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı
Kapalı