İzmir Haberleri

İzmir’de Faytonlardan Alınan Atlar Ankara’da!

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından faytonlardan alınarak, Sasalı Doğal Yaşam Parkı’nda geçici süre misafir edilen 32 at, Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi (AÜVF) Eğitim, Araştırma ve Uygulama Çiftliği’ne teslim edildi. İlk bakımı yapılan atların, daha iyi koşullarda yaşamalarına olanak sağlayan Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi tarafından, atların uluslararası standartlara uygun olarak bakımları sağlanıyor.

Sağlık Bakanlığı denetimindeki 2251 dönümlük arazi üzerine kurulu Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi (AÜVF) Eğitim, Araştırma ve Uygulama Çiftliği atların eklemleri için belli bir tempoda koşma gerekliliklerine uygun alan sunuyor. Veteriner hekim kontrolündeki atların 24 saat onlarla ilgilenen bakıcıları da bulunuyor. Atların ziyaret edilmesinin önünde ise herhangi bir kısıtlama bulunmuyor.

Kan Örnekleri Ayda Bir Alınıyor

AÜVF Eğitim, Araştırma ve Uygulama Çiftliği’nde ayda bir kan örneği alınan atların, insan sağlığı için gerekli antiserum üretimine destek vermesi sağlanıyor. Kan örneği alımının atlara bir zararı olmuyor ve bu uygulama hiçbir atın yaşam süresini kısaltmıyor. Uygulama insanların, başkalarının tedavisine katkı sunmak için kan vermelerine benziyor.

Bir cevap yazın